Мобільний додаток

Президент підписав Закон "Про місцеві вибори"

6.08.2015 р., 16:04

Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори, ухвалений Парламентом 14 липня, повідомив перший заступник керівника Адміністрації Президента Віталій Ковальчук.

На сайтах Глави держави та Верховної Ради відповідної інформації поки немає. За словами Віталія Ковальчука, 25 жовтня буде "протестована" нова виборча система, яка раніше в країні ніколи не застосовувалася.

Відповідно до закону, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць.

Обласні, міські та районні ради обиратимуться  за пропорційною системою з відкритими списками. У Криму та на окремих територіях Донбасу вибори 25 жовтня не відбудуться, у зв'язку з неможливістю забезпечити там дотримання стандартів проведення виборів.

Закон забороняє участь політичних блоків, передбачає механізм відкликання депутатів та встановлює 5 відсотковий бар'єр для партій. Загалом до другого читання в законопроект було внесено понад 1,5 тисячі поправок. Закон про місцеві вибори був надісланий на підпис Президенту 28 липня.

Президент підписав Закон "Про місцеві вибори"

Новини по темі