Мобільний додаток

Під Парламентом сьогодні пікетували

3.10.2016 р., 18:16

Проти ухвалення двох законопроектів, які готують до розгляду в Парламенті як антикорупційні, виступають представники Центру протидії корупції, АвтоМайдану, Люстраційного комітету, Transparancy International Україна. Сьогодні вони пікетували засідання Погоджувальної ради Парламенту.

Нагадаємо: 29 вересня голова фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Гринів вніс проект змін до закону "Про запобігання корупції", яким пропонується обмежити доступ до деяких даних у деклараціях чиновників, залишивши їх обов’язковими до декларування.

Зокрема, пропонується віднести до інформації з обмеженим доступом відомості про цінне рухоме майно, вартість і розмір отриманих подарунків, наявні грошові активи, кошти, позичені третім особам, активи у дорогоцінних металах, фінансові зобов’язання, видатки тощо.

Автор проекту пояснює свою пропозицію тим, що оприлюднення таких даних на широкий загал несе ризики для життя і здоров’я декларанта. Підтримали запропоновані зміни і у фракції "Опозиційного блоку".  

Тим часом, голова Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції, нардеп від "Самопомочі" Єгор Соболєв закликає Парламент не підтримувати ініціативу фракції БПП щодо часткового закриття інформації у деклараціях представників влади. На його думку, в разі ухвалення цих змін Україна повернеться в домайданівські часи.

Новини по темі