Мобільний додаток

Парламент підтримав закон, що дозволяє Луценку очолити ГПУ

12.05.2016 р., 18:10

Верховна Рада проголосувала за внесення змін до законодавства, які дозволяють особі без вищої юридичної освіти очолити Генпрокуратуру. Документ підтримали одразу за основу і в цілому 258 депутатів - майже усі представники фракцій коаліції - "Народного фронту" і БПП, а також депутати з груп "Відродження" і "Воля народу".

Цілком ймовірно, що вже до кінця дня буде призначено нового генпрокурора, припускає заступник керівника фракції БПП Олексій Гончаренко. За його словами, ухвалені зміни дадуть змогу провести справжню реформу прокуратури.

Та ухвалення цього законопроекту викликало збурення частини парламенту. Фракції демократичного опозиційного табору – "Самопоміч", "Батьківщина" і "Радикальна партія" особливо жорстко розкритикували законодавчу норму, що скасовує вимогу до кандидата у генпрокурори мати вищу юридичну освіту.

Нині основним претендентом на цю посаду представники різних політсил називають керівника фракції Блоку Петра Порошенка Юрія Луценка. До того ж, документ має ще низку підводних каменів, які значно посилюють владу генпрокурора, наголосила депутат від "Самопомочі" Олена Сотник.

Парламент підтримав закон, що дозволяє Луценку очолити ГПУ

Новини по темі