Більше новин
- 14:22
- Експерт про насилля в стосунках: що робити і де шукати вихід?
- 08:52
- Самотність в мережі: як не потрапити на "гачок" романтичного шахрая?
- 22:37
- "Можемо множити офіційну статистику на 4-5 разів" - лікар-інфекціоніст про рівень захворюваності та четверту хвилю коронавірусу
- 21:11
- "Зона кожен день стає новою": Пляцко про Чорнобильську зону відчуження
- 20:59
- «Можна вже сказати, що Сибір повстав» Ірина Павленко про масові протести в Росії
Енергнетична безпека Європи - під загрозою
Газопровід "Північний потік - 2", що прокладається територією Росії, ставить під загрозу енергетичну безпеку всієї Європи. Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте. За її словами, газогін порушуватиме принципи енергетичного альянсу Євросоюзу, збільшить залежність ЄС від російського газу і зробить неможливим транзит блакитного палива Україною.
У вересні "Газпром" уклав із п'ятьма європейськими компаніями угоду про створення спільного підприємства з реалізації проекту газопроводу "Північний потік-2" вартістю 10 мільярдів євро. У Клайпедському порту з нинішнього року діє термінал скрапленого природного газу, яким газ постачає норвезька компанія "“Статойл". Очікується, що наступного року, коли США почнуть експортувати газ, перший комерційний вантаж буде доставлений саме до Литви. У Вільнюсі раніше заявляли, що "Північний потік-2" безпосередньо на Литві не позначиться, однак він викликає занепокоєння в Польщі, якій, можливо, доведеться платити за газ дорожче. Проти намірів прокласти "Північний потік-2" висловлюється також Угорщина.
