"Чуєш? Плюс. Плюс": як захистити слух військових

"Чуєш? Плюс. Плюс": як захистити слух військових

Війна — це не лише поранення, а й часто непомітні для людського ока акустичні травми. Адже територія бойових дій — це зона екстремально гучних звуків. Постріли, залпи артилерії, серії вибухів, розриви снарядів, ударні хвилі — все це впливає на функціонування вуха, аж до повної втрати слуху. 

Вже понад рік в Україні триває кампанія з реабілітації військових, які втратили слух. Це проєкт "Чуєш? Плюс. Плюс" від ГО "Відчуй". Завдяки "слушній" кампанії бійці безкоштовно можуть не лише отримати індивідуальні тактичні звукові фільтри, а й пройти реабілітацію після травми. Близько сотні воїнів за цей час провели слухопротезування, тож вони знову можуть чути голоси рідних і світ навколо. Де шукати допомогу й чим може бути корисним кожен із нас, ведучим шоу РанокПро на Радіо Промінь Дмитру Захарченку та Лесі Антипенко розповіла координаторка проєкту Олена Порядіна.

Фото: Фейсбук-сторінка 45 окремої артилерійської бригади ЗСУ

Олено, в чому сенс цієї кампанії, як це працює?

Громадська організація "Відчуй" з 2011 року займається реабілітацією людей із порушенням слуху — як дітей, так і дорослих. З минулого року, ще на самому початку, ми вирішили, що будемо займатись і військовими, тому що наша організація має величезний досвід у цій проблемі. Зараз наш проєкт "Чуєш? Плюс. Плюс" складається з двох частин: одна — це превенція втрати слуху,  друга частина — це вже безпосередньо реабілітація, слухопротезування військових. Щодо превенції втрати слуху ми провели дослідження. Й оскільки тактичні навушники не всім підходять і вони дороговартісні, то ми вирішили закуповувати захисні індивідуальні звукові фільтри. Вони виглядають як беруші, але мають всередині захисний фільтр, що спрацьовує автоматично при вибухах чи пострілах й таким чином вони захищають слух.

Ці беруші ви закуповуєте й відправляєте військовим? 

Все правильно, ми закуповуємо і відправляємо військовим за запитом. І це абсолютно безкоштовно. Тобто можна звернутись на сайт "Відчуй", ми в Києві, є телефони, чати, тож можна написати-подзвонити. Всі заявки ми опрацьовуємо й надсилаємо в будь-яку точку, де можна доїхати або працює "Нова пошта". 

Я так розумію, ви збираєте гроші на ці беруші? Чим всі ми можемо допомогти? 

На нашому сайті є реквізити, можете задонатити для того, щоб допомогти зберегти слух наших військових. 

Немає опису.

Фото vidchui.org

З превенцією розібрались, а що стосується безпосередньо реабілітації? 

Також на нашому сайті є контакти. Військовий, який має порушення або втрату слуху, звертається до нас. В нас є спеціалісти, ми проводимо додаткову перевірку слуху, якщо це потрібно. Тому що є військові, які мають декілька контузій і відчувають, що втратили слух, але не мають змоги ніде перевіритись. Ми це робимо безпосередньо у нас, безкоштовно. Потім спеціалісти підбирають слухові апарати, якщо це потрібно, й проводять слухопротезування. Далі ми навчаємо, як користуватись, проводимо реабілітацію психологічну, соціальну. 

Чи є у вас статистика, скільки людей на сьогодні з втраченим слухом або скільком людям ви вже допомогли? 

Офіційна медична інформація наразі закрита. У нас за рік було близько сотні військових. Будемо сподіватись, що їх буде менше.