Оксана Скибінська: "Хочеться подарувати українцям атмосферу нацвідбору — яскравої події"

Оксана Скибінська: "Хочеться подарувати українцям атмосферу нацвідбору — яскравої події"

Пісенний конкурс "Євробачення" став невіддільною частиною української культурної дипломатії, а національний відбір на нього — стартовим майданчиком для багатьох талановитих артистів. 2024-го музичне свято відбудеться у Швеції. І наша країна вже почала підготовку до нього.    

В ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь голова делегації України на "Євробаченні" Оксана Скибінська розповіла ведучій Ксенії Івась про нововведення та поточний стан нацвідбору.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Фото: Анастасія Мантач, Суспільне Мовлення

Національний відбір є майданчиком, який відкриває нові імена української музики

— Оксано, розкажи, будь ласка, на якому етапі підготовка до "Євробачення-2024".  

Зараз у нас дуже активний період, тому що паралельно йде підготовка до дитячого "Євробачення" і вже набув активних обертів національний відбір на дорослий конкурс: завершилось приймання заявок і йде їх опрацювання. Вже незабаром з'явиться довгий список.

Скільки цього року надійшло заявок на конкурс?

На конкурс надійшло 389 заявок. Це більше, ніж минулого року. Що не може не тішити, тому що до нас надійшли заявки від артистів з усієї України, які представляють різні жанри та стилі музики. Є імена вже добре відомі, є багато нових імен, які можуть бути більше знайомі меломанам, слухачам Радіо Промінь, але ще чекають можливості отримати широку популярність в нашій країні. І національний відбір зазвичай є майданчиком, який відкриває нові імена української музики.

— Над прослуховуванням цих 389 заявок працював музичний продюсер нацвідбору Дмитро Шуров. Оксано, тобі вже щось вдалося послухати з цього всього? 

Так, звісно. Після приймання заявок і до оголошення довгого списку — період, коли треба все прослухати. Безумовно, це основне завдання музичного продюсера нацвідбору, але хочеться все почути, тому я також вже неодноразово слухала всі заявки. Чекаємо на більш-менш сформований довгий список, щоб іще раз його послухати, все зважити й вже до дев'ятого листопада оголосити склад лонглиста.

—​​​​​​​ Потім з нього буде формуватися короткий список, до якого увійдуть десять учасників. На сайті Суспільного Мовлення вказано, що серед учасників довгого списку, які не потраплять до фіналу, проведуть онлайн голосування і той, хто набере найбільше голосів, продовжить змагання у нацвідборі. Як саме відбуватиметься це голосування? 

Дійсно, цього року національний відбір має нововведення. Воно полягає в наступному: після того, як відбудеться прослуховування двадцяти учасників, музичний продюсер обере з них десять. Ті, хто увійшов до довгого списку, але не потрапив до фіналу, візьмуть участь в онлайн голосуванні. Воно буде абсолютно безплатним для українців. І вже вони визначатимуть, хто стане додатковим фіналістом — глядацьким вибором, як ми називаємо, і долучиться до десятки, обраної музичним продюсером, у фіналі національного відбору, який буде в лютому. Онлайн голосування дасть українцям можливість почути всі пісні лонглиста, ознайомитися з ними й обрати ту, яка сподобається найбільше. 


Фото: Анастасія Мантач, Суспільне Мовлення

Хочеться вірити, що умови покращаться і ми зможемо провести національний відбір в розгорнутому форматі 

—​​​​​​​  Де саме відбуватиметься онлайн-голосування?

Ми ще не оголосили платформу, на якій відбуватиметься голосування. Але можу сказати, що це звичний інструмент для українців, тому буде комфортно.

—​​​​​​​ Тобто це буде одинадцятий фіналіст.

Так, це буде ще один фіналіст. Ми хотіли цього року розширити кількість фіналістів, адже, на жаль, півфіналів немає. Тому таким додатковим етапом, на якому українці зможуть послухати всі пісні з лонглиста, та віддати свій вибір на користь іще одного фіналіста, і буде онлайн голосування, що відбуватиметься в грудні.

—​​​​​​​ Чи будуть ще якісь нововведення цього року?

Ми намагаємося триматися тієї моделі, яка звична українцям, а саме проводити фінал. Тобто, щоб у нас був прямий ефір — шоу, в якому українці зможуть послухати всі пісні та проголосувати. Але перед тим вони обиратимуть одного додаткового фіналіста, голосуватимуть за членів журі. А тоді вже — п'ятдесят на п'ятдесят. Ми повернулися до традиційного періоду проведення національного відбору в лютому. Саме тоді українці обиратимуть, хто представлятиме Україну на "Євробаченні-2024" в Мальме.  

—​​​​​​​  Коли та на якій локації відбуватиметься фінал нацвідбору 2024 року?

Зараз відбуватиметься підготовка до фіналу. Суспільне Мовлення проводитиме мистецький конкурс для телевізійного виробництва національного відбору. І вже за його результатами й буде визначено локацію і формат проведення. Бо ми розуміємо, наскільки важливо все-таки провести фінал в максимально безпечних умовах з огляду на війну в Україні. Тому вже точний формат і локація будуть визначені дещо пізніше. У нас є певний запас часу. Хочеться вірити, що умови покращаться і ми зможемо провести національний відбір в розгорнутому форматі. Минулого року робили все, що могли. Тоді фінал відбувався в метро. Але все одно хочеться подарувати українцям атмосферу національного відбору — яскравої події, коли вся країна разом дивиться та обирає, хто ж буде представляти її на такому потужному музичному, культурному майданчику як "Євробачення", куди з'їдеться вся Європа і яке дивитимуться сотні мільйонів глядачів.

 

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.