Глобальний арбітр Китай: від Росії більше проблем, ніж дивідендів

Глобальний арбітр Китай: від Росії більше проблем, ніж дивідендів

Росія полаялася з усіма, починаючи від Заходу та США і закінчуючи Іраном, Індією та країнами Африки. Навіть нейтральний Китай вже бачить, що Росія програє війну з Україною і приносить їй більше проблем, ніж дивідендів. Тому Китай і стає глобальним арбітром і підключається до формули миру Зеленського, яка була підтримана Заходом. Так прокоментував зустріч експертів у Джидді в Саудівській Аравії експерт-міжнародник Руслан Осипенко. Він каже, що проблеми в Росії будуть поглиблюватися, ізоляція триватиме, національні інтереси РФ вирішуватимуться без неї, до кінця року в РФ закінчаться фізично гроші і можливо, триватимуть передреволюційні заколоти. А перемовини щодо миру перенесуться на поля Великої 20 в Індію.

0:00 0:00
10
1x

Учасники мирних переговорів, Джидда, Саудівська Аравія. Фото: ОПУ

Експерти не уповноважені робити заяви від імені своїх держав

5-6 серпня у Джидді (місто в Саудівській Аравії-ред.) на високому рівні відбулася робоча зустріч експертів з політичних і безпекових питань. Тому не треба було чекати на спільне комюніке, спільні заяви щодо результатів зустрічі, бо "експерти не уповноважені від імені держави робити якісь гучні заяви. Тому жодної зради тут немає", — пояснив Руслан Осипенко. Ця зустріч відбувалася для того, щоби в майбутньому такі консультації були перенесені на більш потужні міжнародні майданчики, як от G-20. 

Було насправді дві формули: одна китайська, довкола якої об'єднувалися країни глобального півдня. Друга західна.  Експерт-міжнародник звернув увагу, що в Джадді намагалися шукати спільні точки дотику саме навколо формули Зеленського, яка була підтримана Заходом. Хоча свого часу і представники африканських країн виступали зі своєю ініціативою миру, і Бразилія сказала також своє слово.

Геополітичний злам: Росія приносить більше проблем, ніж дивідендів Китаю

Тут, у Джидді, відбувся геополітичний злам, переконаний Руслан Осипенко. Якщо спеціальний представник Китаю Лі Хуей заявив, що "у нас багато різних точок зору, але принципи мають бути спільні" і Китай включився в обговорення західної формули миру, то це означає, що "Китай змінює свою політику щодо Росії. Якщо він був нейтрально промосковським, то він стає… просто нейтральним і рухається до діалогу з цивілізованими країнами світу. Він розуміє, що Росія вже програла цю війну. Вона приносить більше проблем, ніж дивідендів Китаю".

Ізоляція Росії зростає 

Поглибилася ізоляція Росії: якщо "на початку війни РФ претендувала бути центром світової сили і казала про розподіл сфер впливу в Європі, намагалася рухати країни НАТО за лінії 1997 року, то зараз тривають розмови про національні інтереси Росії без Росії. З нею не спілкуються і її не запрошують. І це важливий факт", — переконаний експерт. 

Перемовини триватимуть на полях Великої 20

І ці перемовини погодилися продовжити за участі Китаю та країн Глобального Півдня, каже Руслан Осипчук, "відбулося зміщення акцентів від протистояння Китаю і США до пошуку діалогу і спільних принципів. Китай відходить від конфронтаційного сценарію зі США. І ця війна змусила зблизити ці позиції". Норми і принципи, прописані в статуті ООН, це те, що об'єднує, наголошує Руслан Осипчук, суверенітет, територіальну цілісність не можна ставити під сумнів. Це і є спільна точка дотику. Всі країни з цим погодилися і готові працювати далі. "Право сили, яку застосувала Росія, перевершить силу права. І це може бути будь-яка країна. Якщо ви не дотримуєтеся статуту ООН, який давав вам мир багато десятиліть, то будь-яка велика країна може застосувати до маленької країни право сили на підставі історичних речей". Ми побачимо Велику 20 в Індії, переконаний експерт. 

Китай стоїть над сутичкою, він глобальний арбітр

Китай не буде грати у гру Заходу, каже Руслан Осипчук. Він вступає у перемовини з кількох причин: "щоби розуміти, як розвивається миротворчий процес на Заході, як обирають формулу, які позиції країн та сторін. Щоби він володів ситуацією зсередини. Він розширює маневр для себе, він стоїть над сутичкою, а не чітко на боці Росії. Він, як глобальний арбітр: зміцнює та підіймає свій імідж глобального гравця. І дає собі політичний маневр. Якщо Росія вестиме себе погано, тоді Китай активно буде брати участь в перемовинах щодо західної формули миру. Якщо Росія піде назустріч і дослухатиметься до прохань Китаю, вони будуть стриманішими. Це східна дипломатія непрямих дій". Якби Китай не приїхав до Джидди, каже експерт, то тоді виходить, що він "ніби програв, бо його партнери по табору приїхали і слухають інших". Вони також презентували і свою позицію, щоби не виглядати тими, хто програв. 

Іран зараз має проблеми з Росією

Іран повністю залежний від Китаю, але він живе в інформаційному російському полі. Руслан Осипчук переконаний, що Росія тягне до 2024 року, сподіваючись, що "Трамп прийде до влади і допоможе зберегти обличчя Росії і вийти їй з цієї війни із захопленими територіями. США є головним дияволом для Ірану. Між Росією та Іраном зараз існує проблема. Бо Росія підтримала арабські країни щодо декількох територіальних островів, які Іран вважає своїми. І між ними сталася дипломатична суперечка. А це серйозна річ", — вважає експерт. 

Саудівська Аравія потрапила під вплив Китаю

Саудівська Аравія має серйозні зв'язки із Путіним. Але вона потрапила під значний вплив Китаю також. Китай помирив свого часу Саудівську Аравію з Іраном, підписавши угоди з ними обома про постачання нафти Китаю на 25 років та надавши їм обом гарантії безпеки. 

Росія полаялася із усіма

Росія зіпсувала стосунки з африканськими країнами, Іраном, Китаєм. Підмочила репутацію з Індією через затримку постачання їй озброєння від Росії та погану роботу на полі бою її техніки. США зі свого боку пообіцяли Індії інвестиції та технології. "Росія полаялася з усіма. Її ізоляція триватиме. І тиск міжнародний зростатиме". 

Без грошей та з передреволюційною ситуацією

До кінця року, каже експерт, Росія зіштовхнеться із проблемою не лише на зовнішньому, але і на внутрішньому контурі. Там не знято повторення заколотів: "передреволюційна ситуація створена, але джерела та витоки її не зняті з порядку денного. І фізично в Росії закінчаться гроші. Вже починають вводити купу законів, які дають можливість доступу до вкладів населення".

Останні новини
Удар ракетою по Охматдиту є апогеєм масових злочинів Росії проти України — історик Марочко
Удар ракетою по Охматдиту є апогеєм масових злочинів Росії проти України — історик Марочко
Для 10 годин мобільного зв'язку без світла треба інвестиції та армія технарів — Федієнко
Для 10 годин мобільного зв'язку без світла треба інвестиції та армія технарів — Федієнко
"Це збереження цивілізованих відносин із кредиторами". Боярчук про реструктуризацію держборгу
"Це збереження цивілізованих відносин із кредиторами". Боярчук про реструктуризацію держборгу
Промінь рекомендує: Влада Бучко з треком "Я живу далі"
Промінь рекомендує: Влада Бучко з треком "Я живу далі"
У кожному гаражі "Силіконова долина". Гончар про виробництво дронів в Україні
У кожному гаражі "Силіконова долина". Гончар про виробництво дронів в Україні
Новини по темі
Для 10 годин мобільного зв'язку без світла треба інвестиції та армія технарів — Федієнко
У кожному гаражі "Силіконова долина". Гончар про виробництво дронів в Україні
Пані посол Канади про безпекову угоду, ракети СRV7, уран і своє повернення в Україну
"Нам можна довіряти" — пані посол Канади про безпекову угоду цієї держави з Україною
Просування ворожого війська на Донеччині не є значним — Селезньов