Я не виключаю можливість індивідуальних двосторонніх угод з країнами НАТО — Данілов про війська Альянсу в Україні

Я не виключаю можливість індивідуальних двосторонніх угод з країнами НАТО — Данілов про війська Альянсу в Україні

Колишній генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен вважає, що в межах дискусії про майбутні гарантії безпеки для України окремі члени НАТО можуть погодитись на введення на українську територію своїх військ. На думку Расмуссена, якщо НАТО не зможе ухвалити рішення про кроки щодо членства України або її гарантії безпеки на саміті у Вільнюсі, "існує чітка можливість того, що деякі країни можуть вжити заходів індивідуально". Секретар РНБО Олексій Данілов не виключає, що в України можуть бути індивідуальні двосторонні угоди з країнами, які є членами НАТО, щодо їхньої присутності на території нашої країни як представників Альянсу або в іншому вигляді. Про це він заявив в інтерв’ю Українському Радіо.

0:00 0:00
10
1x

Олексій Данілов. Фото: Офіс Президента 

"Що стосується заяви пана Расмуссена, ми б дуже хотіли, щоб гарантії безпеки, які має мати наша країна, не були гарантіями безпеки Будапештського зразка 1994 року,  а були гарантіями дієвими та обов'язковими до виконання. Коли Путін починав активну фазу війни в лютому 2014 року, а потім ще раз у лютому 2022 року, то мав на меті, щоб НАТО в жодному разі не розширялося і не наближалося до російських кордонів. В результаті ми бачимо, що сьогоднішні Фінляндія і Швеція — майже стали членами Альянсу. І одна, і друга знаходяться неподалік від Росії, а одна точно на її кордоні. І те, що ми будемо членами Альянсу — це тільки питання часу. Це наша норма Конституції, яку звідти ніхто прибирати не буде. Ми там будемо обов'язково, тому що ми варті того, щоб бути в єдиній сім'ї, яка підтримує демократію та відповідає стандартам країн НАТО", — заявив Олексій Данілов.

Крім того, секретар РНБО прокоментував заяви міністра закордонних справ Кулеби про те, що війська НАТО не заходитимуть на територію України, принаймні до завершення цієї війни, та Расмуссена про можливість того, що деякі країни все ж таки можуть вжити заходів індивідуально. 

"Дочекаймось більш конкретних дій. Я не виключаю такого варіанту, що у нас будуть двосторонні угоди з тими чи іншими країнами, які є членами НАТО, але треба розуміти, якими ці угоди мають бути. Всі угоди — відповідно до міжнародного права. Ми не Росія, яка не визнає міжнародного права, ми діємо виключно в спосіб, який зафіксовано в міжнародному праві. Тому почекаймо, як це буде відбуватися, чи будуть країни, які будуть на це погоджуватися. Але ще раз наголошую — тільки з якісними, оформленими відповідними нормативними документами", — сказав секретар РНБО.

Останні новини
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка  про мобілізацію жінок
"Вагітність не виписана окремо як підстава для відстрочки" ― адвокатка про мобілізацію жінок
  BookForum: "Не лише про видавців чи авторів, а насамперед – про читачів"
BookForum: "Не лише про видавців чи авторів, а насамперед – про читачів"
Це війна технологій — Дмитро Снєгирьов
Це війна технологій — Дмитро Снєгирьов
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
МАГАТЕ не ухвалило жодного рішення про те, що Росія здійснює ядерний тероризм — Юрій Костенко
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Новини по темі
"Нашу війну можна порівняти з Першою світовою" — Харук про роль штурмової піхоти та артилерії
"Передача Росії іранських гіперзвукових ракет не підвищить рівень загрози для України" — Данілов
"Україна перенесла виробництво ракет за кордон, щоб попередити удари росіян" — Данілов
США дадуть Україні додаткові засоби ППО, але їх не вистачить, аби закрити небо — Данілов
Причиною повільного контрнаступу є відсутність літаків F-16 — Данілов