Українських дронів стає більше, більше і більше — Яковенко

Українських дронів стає більше, більше і більше — Яковенко

Якщо на початку розв'язаної Росією повномасштабної війни Україна стосовно дронів могла розраховувати лише на партнерів, то зараз вона може дати фору світовим виробникам із деяких напрямів виробництва. У цьому запевнив Українське Радіо співзасновник проєкту Drone.ua Валерій Яковенко. І динаміка показує, що українських безпілотників стає більше, більше і більше, констатує експерт. Щодо навчання воїнів використанню БПЛА, то воно стає системнішим. Водночас не варто недооцінювати потенціал російських окупантів у "війні дронів" та їхню здатність вести радіоелектронну боротьбу, визнає Яковенко. Однак при цьому додає: "українські військові постійно пристосовуються" до РЕБ ворога і знаходять варіанти гідної протидії.

0:00 0:00
10
1x

На фото: бійці українського спецназу запускають безпілотника із середини Дніпра для спостереження за російськими військами. The New York Times. Авторське право: ©IVOR PROCKETT/The New York Times-REDUX-REA 

Україна дає фору світовим виробником з деяких напрямків виробництва

Україні допомагають в усіх напрямках стосовно виробництва дронів, запевняє Валерій Яковенко. "Техніку, яку отримала Україна –  ту, яку ми виробляємо і починаємо масово застосовувати, відрізняє інноваційність і сучасність. Якщо на початку війни ми могли розраховувати винятково на міжнародних партнерів, то зараз Україна може дати фору світовим виробникам із деяких напрямків виробництва такого типу обладнання. Особливо коли ми говоримо про дрони з радіусом дії у понад 10 км. Кількість виробленої нами саме такої техніки є навіть більшою, ніж та, яку нам можуть запропонувати наші колеги. Тому динаміка – на боці України". 

Удосконалення дронів для ЗСУ відбувається постійно

Постійним елементом розвитку є переобладнання та вдосконалення дронів, каже експерт. Велика кількість невеликих дронів радіусом до 10 км була переобладнана із розвідувальних на ударні. У дронах, які працюють на понад 10 км є певні налаштування і там уже передбачені такі функції. Еволюція відбувається у форматі появи саме нового обладнання. На невеликих дронах такий функціонал теж з'являється. "Але ніщо не може бути постійним, все розвивається, все еволюціонує. Зміни відбуваються постійно". 

Валерій Яковенко. Фото: DroneUA

РЕБ ворога потужний, але ЗСУ знаходять варіанти

Постійно треба дивитися на динаміку на полі бою, каже Валерій Яковенко, відповідаючи на запитання — "чи правда, що засоби радіоелектронної боротьби Росії є одними із найкращих у світі?" "Це правда, що деякі переваги у ворога інколи трапляються і подекуди відбуваються зміни стосовно того, як противник використовує обладнання. Щодо російської радіоелектронної боротьби, то ЗСУ дійсно важко працювати. Але українські військові постійно пристосовуються до цього і знаходять варіанти припиняти дію такого обладнання, яке глушить радіоелектронний сигнал. В українських військових є достатньо функцій і динаміки щодо обладнання, яке працює на цьому напрямку". Експерт додає: якщо є ділянка, на якій посилюється активність з української чи з рашистської сторони, то у кількісному еквіваленті перевагу матиме ЗСУ. "І динаміка показує, що у українських військових дронів стає більше, більше і більше. І це відбувається через постійне постачання такого обладнання. Щодо навчання на безпілотниках, то воно стає системнішим. І дрони таким чином живуть на полі бою довше". 

"Потрібні всі дрони світу в кожному з сегментів"

Ніколи Україні не буде достатньо тих дронів, які ми отримуємо, додає Валерій Яковенко. "Їх ніколи не може бути достатньо. Нам потрібні всі дрони світу в кожному з сегментів, де вони можуть застосовуватися. Керувати дроном має кожен військовий і кожен українець повинен вміти керувати невеликим розвідувальним дроном", – резюмував експерт.

Останні новини
Анатолій Подольський: "Пам'ять про минуле — це зброя сьогодні проти агресора"
Анатолій Подольський: "Пам'ять про минуле — це зброя сьогодні проти агресора"
Портрет фіктивної нареченої: старша на 30 років та, переважно, з групою інвалідності
Портрет фіктивної нареченої: старша на 30 років та, переважно, з групою інвалідності
Для місцевого самоврядування в Україні важливо отримати досвід Польщі — Василь Зварич
Для місцевого самоврядування в Україні важливо отримати досвід Польщі — Василь Зварич
Посол Зварич: питання українського зерна не буде розділяти Україну і Польщу
Посол Зварич: питання українського зерна не буде розділяти Україну і Польщу
Танки Abrams хороші, але не треба їх переоцінювати – військовий оглядач Денис Попович
Танки Abrams хороші, але не треба їх переоцінювати – військовий оглядач Денис Попович
Новини по темі
"Передача Росії іранських гіперзвукових ракет не підвищить рівень загрози для України" — Данілов
"Україна перенесла виробництво ракет за кордон, щоб попередити удари росіян" — Данілов
"Посилення інституцій та добір доброчесних людей": яких реформ чекає США від України
"Діти війни": як отримати статус для дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій? Коментує адвокат
Нашому командуванню вдалося переграти російське ― Мусієнко