Штучні соснові ліси на Кінбурнській косі будуть знищені, а от природні — виживуть: експерти

Штучні соснові ліси на Кінбурнській косі будуть знищені, а от природні — виживуть: експерти

Відучора Укргідрометцентр оголосив надзвичайний рівень пожежної небезпеки у північних та центральних частинах України, Тернопільській, Львівській, Хмельницькій, Харківській та Миколаївській областях. Олександр Хорунжий, пресофіцер ДСНС України каже, що 60-70% пожеж в лісах спричинені підпалом та необережним поводженням з вогнем. І поки Полісся завдяки високому рівню води і повеням фіксувало низьку кількість пожеж, на півдні ліси потерпали через масовані обстріли, які спричинили пожежі. Петро Тєстов, керівник експертного відділу ГО "Українська природоохоронна група в ефірі Українського Радіо наголосив, що зараз від пожеж, спричинених бойовими діями сильно потерпає ліс на Кінбурнській косі. І штучні соснові ліси будуть, на жаль, для нас втрачені. Але переконує, що природні березові, вільхові та навіть дубові ліси, якщо окупанти їх не вирубають, війну переживуть.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Укрінформ, пожежа на Кінбурнській косі

60-70% пожеж спричинені через підпал та необережне поводження із вогнем

У весняно-літній період, через покращення погодних умов, зростання температури, можливе підсилення вітру, через суху погоду, оголошуються штормові попередження щодо підвищення рівня пожежної небезпеки через можливість швидкого розповсюдження пожеж великими площами, каже Олександр Хорунжий. Ці пожежі знищують екологію і становлять небезпеку житлу людей. Для пожежогасіння залучається велика кількість людей та техніки ДСНС, яка зараз потрібна для ліквідації наслідків обстрілів, каже пресофіцер. "На відкритих екосистемах із початку року виникло вже понад 5 тисяч пожеж площею у понад 5 тисяч гектарів. Зокрема, вчора було залучено 241 рятувальника і 67 одиниць техніки." Здебільшого 60-70% таких пожеж спричинені необережним поводженням з вогнем та підпалами, коли громадяни випалюють суху траву і думають, що таким чином поліпшують мікрофлору у себе на городах, каже Олександр Хорунжий. І часто самі стають жертвами цих підпалів через різку зміну вітру. "За підпал сухої трави передбачені штрафи в розмірі 3 тисячі грн". Тому радить не випалювати, а компостувати. 

Пожежа на замінованих територіях вдвічі небезпечна

Олександр Хорунжий нагадує, що рішенням військових обласних адміністрацій в'їзд в ліси зараз заборонено у зв'язку з воєнними діями і в період підвищеної пожежної небезпеки, "щоби не було прецедентів великих пожеж у лісах. Що стосується мешканців деокупованих територій, то там зберігається висока мінна небезпека, бо залишаються замінованими великі площі територій. А пожежа на замінованій території дуже небезпечна, бо створює подвійну загрозу для пожежників".

Потерпає Кінбурнська коса

Навесні Полісся тривалий час потерпало від повеней та великої кількості вологи. Тому, за словами Петра Тєстова, завдяки і цьому чиннику майже не було зафіксовано пожеж в цьому регіоні. Але каже експерт, що натомість сильні пожежі внаслідок бойових дій фіксувалися на тимчасово окупованому Кінбурнському півострові: там є вже десятки тисяч згорівших лісів. "Ліси не можуть існувати без допомоги людини, бо були штучно створеними. А зараз покинуті напризволяще. Штучні соснові ліси там будуть для нас втрачені, на жаль. А от природні березові та вільхові ліси будуть збережені і переживуть війну. І так само дубовий ліс збережеться, якщо окупанти його не вирубають." 

УНІАН у Telegram-каналі опублікував супутникові знімки пожежі на Кінбурнській косі

На півночі зруйнована протипожежна безпека в лісах

Результат екоциду буде значний, переконаний експерт, як прямий, так і у далекій перспективі. Бо під час повномасштабного вторгнення Росії до України на півночі була зруйнована система протипожежної безпеки, яку лісгоспи будували роками: наглядові вежі, техніка, камери для автоматичного виявлення загоряння, каже Петро Тєстов. Через зруйновану протипожежну інфраструктуру ми можемо там мати дуже погані результати у випадку масових пожеж. "Також від бойових дій, які спричинили пожежі, постраждало 10 тисяч гектарів лісу у Житомирській та Чернігівській області. Плюс стільки ж заміновано" — резюмував Петро Тєстов.

Останні новини
Ілон Маск прагне повторити політичний успіх Трампа — Дубовик
Ілон Маск прагне повторити політичний успіх Трампа — Дубовик
Фактично ВДНГ будував "ворог народу" ― музейниця про репресованого автора головного павільйону
Фактично ВДНГ будував "ворог народу" ― музейниця про репресованого автора головного павільйону
Посол Зварич: членство України в НАТО буде доданою вартістю для Альянсу
Посол Зварич: членство України в НАТО буде доданою вартістю для Альянсу
Не маю жодних сумнів, що підтримка України Польщею залишається ― Стефанішина
Не маю жодних сумнів, що підтримка України Польщею залишається ― Стефанішина
"Замість трьох років — довічно": як діятиме закон про фінмоніторинг посадовців?
"Замість трьох років — довічно": як діятиме закон про фінмоніторинг посадовців?
Новини по темі
"Нашу війну можна порівняти з Першою світовою" — Харук про роль штурмової піхоти та артилерії
Артилерія ЗСУ виконує до 70% уражень об'єктів ворога — Романенко
"Передача Росії іранських гіперзвукових ракет не підвищить рівень загрози для України" — Данілов
"Україна перенесла виробництво ракет за кордон, щоб попередити удари росіян" — Данілов
"Посилення інституцій та добір доброчесних людей": яких реформ чекає США від України