4 сценарії реакції Кремля на "наїзди" Пригожина: всі програшні для РФ — Ступак

4 сценарії реакції Кремля на "наїзди" Пригожина: всі програшні для РФ — Ступак

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив сьогодні 6 травня, що начебто він передає позиції своїх бойовиків у районі міста Бахмута воякам глави Чечні Рамзана Кадирова. Наразі ані спікери ЗСУ, ані українські військові оглядачі, ані західні експерти не підтверджують цю заміну і не виключають блефу з боку Пригожина. Раніше він пригрозив вивести з 10 травня своїх найманців з-під Бахмута, якщо військове керівництво Росії, зокрема міністр "оборони" Сергій Шойгу не надасть його угрупованню більше снарядів. При цьому "кухар Путіна" нецензурно вилаяв Шойгу і начальника Генштабу ЗС РФ Герасимова. У Кремля є чотири сценарії, як відреагувати на "наїзд" ватажка "вагнерівців", проте всі вони програшні для держави-агресора. Це зазначив у коментарі Українському Радіо експерт з питань безпеки Іван Ступак.

0:00 0:00
10
1x

Володимир  Путін і Євген Пригожин. Фото: уряд РФ

Пригожин вибухає" не вперше

Ця історія тривала, адже Пригожин "вибухає" не вперше, зауважує Іван Ступак. "Це ставалося й раніше, коли він переходив на особистості. Не просто критикував аморфне керівництво Збройних сил РФ, а прямо називав винуватцями всіх невдач на фронтах Шойгу та Герасимова. Він нецензурно їх лаяв уже тривалий час. Буквально напередодні був ще один "вибух" із додатковим ультиматумом, що "10 травня ми залишимо позиції". Проте, якщо ультиматуми ставляться, то повинен бути час. Дата є, проте мало би бути щось на кшталт "після 9.00 ранку ми залишаємо позиції". Тут чітких часових проміжків немає, дедлайну немає", – звертає увагу експерт. 

Іван Ступак, ФБ-сторінка

Чотири сценарії реакції Кремля

Іван Ступак додав, що у разі, якщо Пригожин справді хоче, аби його солдати залишили поле бою, то Кремль має чотири базові сценарії реакції:

1. "Вони визнають, що без Пригожина фронт, принаймні на бахмутському напрямку, розвалиться, тому не можна Бахмут так залишати.  У Пригожина велике військо – на жаль, завдяки надзвичайно жорстокій дисципліні Пригожина і його варварів, ПВК "Вагнер" тримається "в кулаці". В них є "кувалда" Пригожина, розстріли позасудові, велика каральна машина. Російська армія не може забезпечити таку дисципліну, де все по-совковому – "рівняться, вільно, відставити". Тоді Кремль визнає, що Пригожин важливий, "ламають" через коліно Шойгу, кажуть дати Пригожину все, що потрібно, бо їм треба перемога". В такому випадку Кремль, пояснив Ступак, програє двічі: "По-перше, особисто Пригожину, по-друге, – пізніше ЗСУ. В такому випадку вони створюють велику кількість незадоволених людей – Герасимова, Шойгу, яким не подобається ця історія – та одного невдячного - самого Пригожина, який "сидів" десять років (маються на увазі радянські часи, тоді Пригожина двічі засуджував суд у Ленінграді за кримінальні злочини – ред.) і не поважає слабких. Адже Пригожин з повагою ставиться до Зеленського, визнає його силу, і з великою неповагою ставиться до слабких. А в такому випадку він визнає, що Кремль слабкий". 

2. "Кремль визнає, що від Пригожина нічого не залежить і каже "до побачення, ви нам не потрібні, вимітайтеся з фронту, ми вас замінимо кимось іншим". До речі, Кадиров казав, що готовий замінити на фронті своїх "братів". У такому випадку Кремль програє винятково Збройним Силам України, а Пригожин повертається в тили, в Ростов і там проводить якусь свою діяльність".

3. "Кремль дивиться, що не можна відпускати "пригожинців" і примусово, під дулами автоматів залишає їх на позиціях до моменту, поки ПВК "Вагнер" не перетвориться на історію. Жодного з цих бойовиків не залишиться взагалі".

4. "Кремль усе обмірковує і робить хід конем - рейдерськи захоплює ПВК "Вагнер", викидаючи самого Пригожина з керівництва й дозволяючи йому повернутися в Африку або й на територію РФ. Там Пригожин намагатиметься зробити все, щоб "випадково" не випасти з вікна або не отруїтися "Новачком", враховуючи, що він накопичив велику кількість невдоволених його діяльністю за такий незначний період його військової кар’єри", – розглянув різні варіанти експерт.

Останні новини
Анатолій Подольський: "Пам'ять про минуле — це зброя сьогодні проти агресора"
Анатолій Подольський: "Пам'ять про минуле — це зброя сьогодні проти агресора"
Портрет фіктивної нареченої: старша на 30 років та, переважно, з групою інвалідності
Портрет фіктивної нареченої: старша на 30 років та, переважно, з групою інвалідності
Для місцевого самоврядування в Україні важливо отримати досвід Польщі — Василь Зварич
Для місцевого самоврядування в Україні важливо отримати досвід Польщі — Василь Зварич
Посол Зварич: питання українського зерна не буде розділяти Україну і Польщу
Посол Зварич: питання українського зерна не буде розділяти Україну і Польщу
Танки Abrams хороші, але не треба їх переоцінювати – військовий оглядач Денис Попович
Танки Abrams хороші, але не треба їх переоцінювати – військовий оглядач Денис Попович
Новини по темі
"Передача Росії іранських гіперзвукових ракет не підвищить рівень загрози для України" — Данілов
"Україна перенесла виробництво ракет за кордон, щоб попередити удари росіян" — Данілов
"Посилення інституцій та добір доброчесних людей": яких реформ чекає США від України
"Діти війни": як отримати статус для дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій? Коментує адвокат
Як Україні не стати смітником світового будівельного непотребу — Салій про ринок будматеріалів