"Майже все, що заробляє Україна, йде на оборону і безпеку" — Білозір про План дій та збільшення видатків

"Майже все, що заробляє Україна, йде на оборону і безпеку" — Білозір про План дій та збільшення видатків

Кабінет Міністрів України затвердив План дій уряду на 2023 рік та вирішив додатково спрямувати понад 518 млрд грн на сектор безпеки й оборони. Відтак голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, членкиня депутатської групи "Довіра" Лариса Білозір в ефірі Українського Радіо заявила, що наразі "практично все, що заробляє Україна, спрямовано на оборону і безпеку, адже цей сектор є пріоритетним". Водночас вона зауважила, що енергетика, відновлення та євроінтеграція є ключовими завданнями уряду та парламенту на поточний рік.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Генштаб ЗСУ

"Оборона та євроінтеграція — пріоритети Плану дій уряду"

Кабінет Міністрів України затвердив План дій уряду на 2023 рік — документ, який за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, "дасть змогу систематизувати роботу Кабінету Міністрів і центральних органів виконавчої влади в поточному році". Він складається з понад 500 завдань, зокрема, законопроєктів, постанов, програм та проєктів. Ключовим пунктом є безпека та оборона.

"Хотілося, щоб це все ж таки була програма уряду, але оскільки нині воєнний стан і фактично попередня програма не була затверджена парламентом, уряд йде шляхом Плану дій. У ньому 14 дуже важливих позицій, зокрема адаптація нашого законодавства до Європейського Союзу, безпека та оборона, а також багато питань, які стосуються нашої енергетики, відновлення та регіонального розвитку. Все дуже правильно та чітко. Головне, щоб воно було виконано", — зазначає Лариса Білозір. Народна обраниця наголошує, що євроінтеграція є пріоритетом для уряду, відтак українське законодавство необхідно адаптувати відповідно до європейських вимог.

Білозір переконана, що парламент всіляко буде підтримувати цей План дій, тому що він досить якісно підготовлений і містить багато амбітних речей. "Збройна агресія Росії дуже сильно зруйнувала нашу енергетичну систему, і нам треба її децентралізувати і відновлювати, зокрема шляхом новітніх технологій та альтернативними засобами енергетики. Окрім реформування енергетичної системи, багато роботи є сфері оборони і безпеки. Нам потрібно налагодити виробництво власного озброєння, зокрема дронів та далекобійних ракет. Ще одна амбітна ціль — напрацювати електронну систему реєстрації пошкоджень і руйнувань, адже потрібно людям виплачувати компенсації. Парламент і уряд дуже серйозно працюють і щодо реєстрації завданої шкоди та відповідальності Росії — тобто це створення трибуналу, робота на міжнародному полі, компенсація коштом російських активів. Тож План дій — добрий, але ми мали б його послухати у Верховній Раді", — зауважує вона.


На фото: Лариса Білозір (ліворуч) та ведуча Тетяна Малишева 

"Безпрецедентне збільшення бюджету"

Кабмін вирішив істотно збільшити державний бюджет, зокрема пропонується додатково спрямувати понад 518 млрд грн на сектор безпеки й оборони та ще на 19 млрд збільшити резервний фонд.

"Це взагалі безпрецедентне збільшення до бюджету за всю історію України. Проте, на жаль, коштом зовнішнього і внутрішнього запозичення, адже наші партнери сьогодні фінансують величезну частину дефіциту бюджету, який сягає 20% ВВП. Тобто половина бюджету — це кошти наших партнерів, запозичення, гранти. І практично все, що заробляє Україна, йде на оборону і безпеку", — коментує Білозір. Водночас вона зауважує, що нині є рішення уряду про виділення 10 мільярдів гривень для постраждалих регіонів, але це насамперед для того, щоб вирішити проблеми громад, зокрема виплатити зарплати. Це рішення буде голосуватися у парламенті найближчим часом і, на думку народної обраниці, буде ухвалене конституційною більшістю. Щодо відбудови, то громади у відносно безпечних регіонах намагаються справлятися самотужки, однак варто визначити фронтові громади, які страждають серйозних ракетних ударів, і там допомога потрібна набагато більша.

Останні новини
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
Українка намалювала комікс на підтримку медичного канабісу
США не зупинять оголошену раніше допомогу Україні попри тимчасовий бюджет — Войтко
США не зупинять оголошену раніше допомогу Україні попри тимчасовий бюджет — Войтко
Zlata Ognevich у новій пісні закликає відчути любов до самих себе
Zlata Ognevich у новій пісні закликає відчути любов до самих себе
"Найгірший варіант — якщо ми отримаємо ще одного Орбана" — Панченко про вибори у Словаччині
"Найгірший варіант — якщо ми отримаємо ще одного Орбана" — Панченко про вибори у Словаччині
"Нашу війну можна порівняти з Першою світовою" — Харук про роль штурмової піхоти та артилерії
"Нашу війну можна порівняти з Першою світовою" — Харук про роль штурмової піхоти та артилерії
Новини по темі
"Передача Росії іранських гіперзвукових ракет не підвищить рівень загрози для України" — Данілов
Краєв: Більшість світу готова говорити про майбутнє без Росії
"Телефон, ліхтар, свисток": як поводити себе, якщо ви опинилися під завалами? Коментує ДСНС
Податок на доходи фізичних осіб в загальний держбюджет цьогоріч не заберуть — Савчук
"Ми за максимальну відкритість з урахуванням аспектів безпеки", — голова НАЗК про реєстр декларацій