Бюджет-2023 у МОЗ України воєнний, але коштів на зарплати медикам і ліки вистачить — Ляшко

Бюджет-2023 у МОЗ України воєнний, але коштів на зарплати медикам і ліки вистачить  — Ляшко

Попри воєнний стан і обмежений бюджет, Міністерство охорони здоров’я України вперше закупило за державний кошт препарати проти орфанних захворювань, а також запустило скринінг, який дозволить запобігти розвитку генетичних хвороб у перші місяці життя дитини. Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів в ексклюзивному інтерв’ю Українському радіо.

0:00 0:00
10
1x

Майже 143 млрд гривень медичні гарантії

"Бюджет 2023 року — це бюджет компромісів, але разом з тим це й воєнний бюджет. Ми розуміємо, що було значно знижене фінансування для всіх сфер для того, щоб урятувати країну і повернутися до кордонів 1991 року. Й медицина тут не виняток. Загалом на систему охорони здоров’я ми маємо 166 млрд гривень, з яких на програму медичної гарантії — 142,7 млрд. Торік ми мали 157 млрд гривень, але, ефективно використовуючи їх, нам вдалося зекономити близько 10 млрд. Тому з бюджетом у 142 млрд на програму медичних гарантій ми заходимо з оптимізмом, оскільки впевнені, що цих коштів вистачить для виплат заробітної плати, для забезпечення лікарськими засобами, розхідними матеріалами", — розповів Віктор Ляшко. Також українським лікарням, за словами міністра, дозволить економити кошти на закупівлі лікарських засобів й міжнародна допомога. "Далі будемо дивитися, як рухатись вперед, проте ніхто не відмовлятиме в медичній допомозі". "Також в нас є домовленості з Міністерством фінансів. Якщо ми потребуватимемо додаткових ресурсів, то ми всі разом будемо дивитися, що можна взяти в нинішньому бюджеті або як залучити кошти із зовнішніх джерел, аби медицина не страждала від недофінансування", — зазначив Ляшко.

"Перша закупівля препаратів для лікування орфанних захворювань"

Окремо, за словами міністра, МОЗ має 7,3 млрд гривень на централізовані закупівлі. Йдеться про лікарські засоби, які купуються державним підприємством "Медичні закупівлі України" та доставляються централізовано: "Тут й медичні вироби, зокрема онкологічні препарати, препарати для стентування при гострих інфарктах, орфанні захворювання. Також попри те, що ми живемо в умовах воєнного стану, МОЗ наприкінці 2022 року вперше закупило за договорами керованого доступу препарати для лікування орфанних захворювань, які раніше не закуповувалися". Міністерство запустило неонатальний скринінг, коли за краплею крові новонародженого виявляють генетичні хвороби. "В разі, якщо хвороба виявлена, то зараз вже є препарати, які можна використати в перші місяці від народження. Це дозволить запобігти розвитку хвороби і дитина буде розвиватися так само, як і здорові діти", – запевнив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ексклюзивному інтерв’ю Українському радіо. 

Фото: Українське радіо

Останні новини
10,7 млрд грн на сферу культури та медіа – Карандєєв про проєкт бюджету-2024
10,7 млрд грн на сферу культури та медіа – Карандєєв про проєкт бюджету-2024
Женя Галич (O.Torvald): Війна не закінчилась, тому зберіться і робіть щось для спільної перемоги!
Женя Галич (O.Torvald): Війна не закінчилась, тому зберіться і робіть щось для спільної перемоги!
"18-й шатдаун за 40 років": Україні не варто боятися втрати допомоги з боку США ― Колдомасов
"18-й шатдаун за 40 років": Україні не варто боятися втрати допомоги з боку США ― Колдомасов
Встановити відповідальність заднім числом не можна ― адвокат про покарання втікачів-ухилянтів
Встановити відповідальність заднім числом не можна ― адвокат про покарання втікачів-ухилянтів
Зросла кількість ДТП із загиблими або травмованими дітьми  — Білошицький
Зросла кількість ДТП із загиблими або травмованими дітьми — Білошицький
Новини по темі
Податок на доходи фізичних осіб в загальний держбюджет цьогоріч не заберуть — Савчук
Енергосистема України буде готова повністю до опалювального сезону — міністр Галущенко
Є шанси повернути до бюджету 450 млн гривень, в розкраданні яких підозрюється ексміністр Степанов — Антикорупційний штаб
За час війни в Україні пошкоджено понад 3 мільйони гектарів лісу — Міндовкілля
Росія вчинила в Україні 2500 екологічних злочинів на 56 мільярдів доларів — Міндовкілля