"Україна отримає допомогу в енергетиці, проте треба попередити корупцію в цій сфері" — Іван Плачков

13.12.2022 р., 21:35
"Україна отримає допомогу в енергетиці, проте треба попередити корупцію в цій сфері" — Іван Плачков

Сьогодні у Парижі відбувається Міжнародна конференція "Солідарність з українським народом". У ній беруть участь представники 46 країн і 24 міжнародних організацій. І, як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, країни Заходу анонсували надання Україні 1 млрд доларів для проходження зими. Про що говорили сьогодні у Парижі під час Міжнародної донорської конференції? На яку підтримку ми можемо розраховувати, аби пройти цю зиму із найменшими втратами? Українське радіо дізнавалося відповіді на ці питання в ексміністра палива та енергетики України 1999, 2005-2006 років Івана Плачкова.

0:00 0:00
10
1x

"Зустріч у Парижі дуже важлива, стратегічна та вкрай необхідна. Україна показала, що необхідно на сьогодні для того, щоб ми пройшли зиму. По-перше, потрібно відновити енергетичне обладнання. Тому ми надали перелік необхідного обладнання й зараз вирішуються організаційні та фінансові питання щодо постачання цього обладнання. Йдеться й про трансформатори, вимикачі та загалом дуже широкий спектр цього обладнання. Разом з тим, є певне обладнання, якого сьогодні немає в наявності і його потрібно виготовляти. Це потужні трансформатори для підстанцій та електростанцій. Я думаю, сьогодні вирішили питання про розміщення замовлень на підприємствах Німеччини, Франції та визначили терміни, коли це обладнання буде вже в Україні.

Наступне питання — це дизельгенератори, які нам вкрай потрібні. Також, оскільки в нас збільшилося споживання газу, було поставлене питання про те, що нам потрібна допомога для того, щоб Україна купила додаткові 2 млрд кубів газу", — розповів Іван Плачков.

Експерт додав що до відновлення пошкоджених інфраструктурних об’єктів можуть залучатися спеціалісти з сусідніх країн: "Також думаю, що пошкоджені трансформатори можна відправляти на ремонт у Німеччину".

"Також ми сьогодні вже готові імпортувати електроенергію. Напередодні повномасштабного вторгнення російських військ ми від’єдналися від енергосистеми Росії та Білорусі і приєдналися до європейської мережі. Зараз ми працюємо разом з європейською енергосистемою. 

Європейська електроенергія дорога, тому, звісно, краще, щоб ми виробляли власну. Вже піднімаються блоки на майже всіх атомних електростанціях. Проте якщо будуть ще удари і енергоблоки пошкодяться, то для того, щоб не було блекауту, ми будемо імпортувати стільки електроенергії, скільки буде потрібно. Нам допоможуть, але для цього потрібно відновити підстанції та лінії електропередач", — пояснив Плачков.

Наостанок ексміністр палива та енергетики зазначив, що Україна отримає допомогу від міжнародних партнерів, проте ми маємо проблеми з організаційною структурою паливно-енергетичного комплексу та освоєнням допомоги: "В нас є й приватні, й державні компанії, проте координація з державними органами на недостатньому рівні". 

"Нам потрібно запобігти корупції, адже якщо будуть такі випадки, то Україна виглядатиме не дуже добре й, можливо, частина допомоги буде зупинена. Нам потрібно зробити домашню роботу дуже й дуже велику", — підсумував Іван Плачков.

Фото: УНІАН