"РОЗИ. Фільм-кабаре": як створювалося кіно про Майдан очима артисток гурту "Dakh Daughters". Розповідає режисерка Ірена Стеценко

22.11.2022 р., 16:54
"РОЗИ. Фільм-кабаре": як створювалося кіно про Майдан очима артисток гурту "Dakh Daughters". Розповідає режисерка Ірена Стеценко

На Річницю Революції Гідності у Києві відбувся допрем’єрний показ фільму про Майдан очима артисток гурту "Dakh Daughters". Всеукраїнську прем’єру заплановано на 24 листопада. Більше про це в ефірі Радіо "Культура" розповіла режисерка стрічки "РОЗИ. Фільм-кабаре" Ірена Стеценко.

Про створення фільму

Цей фільм знімався понад шість років, з 2013-го року, тобто до Революції Гідності. Так сталося, що впродовж наших зйомок сталися ці події, і вони були настільки важливі, що я не могла їх оминути. 

Читати також: Очільниця Держкіно Марина Кудерчук про фінансування фільмів в 2023 році, роботу кінотеатрів та майбутнє документалістики

Фільм було закінчено у 2020 році. У 2021 році на Docudays було представлено. Нині і досі ще триває його кінофестивальний шлях у світі, і зазвичай роблять прокатні покази вже опісля. Тобто у цього фільму довга дорога.

Чому кабаре, а не просто документальне кіно?

Це не просто документальне кіно. Це документальний мюзикл. Там дев'яносто відсотків музики. І насамперед це історія створення нашого українського кабаре на традиціях українського класичного драматичного театру. Для мене це в першу чергу історія унікальності цього гурту.

Про співпрацю з Dakh Daughters

Це було прекрасно. Я починала співпрацювати з ними як саундпродюсер колективу, але так сталося, що впродовж співпраці я зрозуміла, що я можу займатися не тільки звукорежисурою,  а й режисурою. І так я поруч з ними знайшла своє натхнення і змінила професію.

Який меседж фільму 

У фільмі глядачі побачать Dakh Daughters такими, якими вони є. Яскраві, талановиті, мудрі вчительки для своїх глядачів. Найголовніший урок від них — з повагою ставитись до себе, до своєї культури, до своєї історії. Приходьте дивитися кіно, і вам розкривається все це віяло краси та можливостей. 

Фото: facebook.com/DakhDaughters