Росіяни депортують народ України до Сибіру та Зауралля, аби утворити там міста-мільйонники — Селезньов

 Росіяни депортують народ України до Сибіру та Зауралля, аби утворити там міста-мільйонники — Селезньов

У Каховці Херсонської області окупанти шукають диверсантів і коригувальників вогню. Як повідомляє Генштаб, затриманих вивозять до Горностаївки і там під тортурами вибивають показання у затриманих. Водночас росіяни продовжують грубо порушувати закони та звичаї ведення війни стосовно цивільних. У Херсоні окупанти переодягаються в цивільний одяг і займають оселі мирних громадян, щоб підготувати місто до вуличних боїв і влаштовувати провокації, а російські пропагандисти планують у місті зйомки на тему знищення мирного населення силами оборони України. Більше про ситуацію на Херсонщині в ефірі Українського радіо розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

0:00 0:00
10
1x

Про розкрадання майна в регіоні

Щодо дій російської окупаційної армії, то вона жодним чином не відрізняється від дій фашистських окупантів під час Другої світової війни. Вони грабують історичні пам’ятки, вивозять устаткування з медичних центрів та музеїв — тобто все те, що є найціннішим. І російська окупаційна армія точно не має жодного відношення до цих майнових надбань. Тож росіяни поводяться зухвало, але, з іншого боку, вони розуміють, що їх час перебування на правому березі Дніпра добігає кінця. Тому вони намагаються вкрасти все, що можна.

Про перехід росіян з правого на лівий берег Дніпра

Те, що росіяни певною мірою реалізовують план інформаційної протидії — це очевидно, зокрема коли тамтешні представники окупаційної влади розповідають про те, що ось-ось росіяни відступлять з правого на лівий берег. Мені здається, що це брехня. На правому березі Дніпра перебувають найбільш боєздатні частини та підрозділи російської окупаційної армії, які беруть участь у так званій "спеціальній військовій операції". Тому бойові дії будуть далі тривати, а їх інтенсивність напряму залежатиме від обсягів та темпів постачання військово-технічної допомоги від наших західних партнерів.

Донедавна на правому березі Дніпра за оцінками багатьох експертів, зокрема Офісу президента, було 32 тисячі вояків. Звісно, там є громадяни РФ, які були залучені в межах часткової мобілізації. Але кістяк цього угруповання військ складають підрозділи спеціального призначення морської піхоти, повітряно-десантних військ, гвардійських мотострілецьких підрозділів та гвардійських танкових підрозділів. Тобто в складі цих військ є підрозділи, які є найбільш підготовленими, забезпеченими та навченими.

За умов не дуже сталого логістичного забезпечення вони не мають можливості розвивати свій наступ. Аби тиснути на наші позиції та просунутися вперед, їм потрібно ще більше артилерії та бронетехніки.

Нині в українських сил оборони на цій ділянці фронту є перевага в артилерійських засобах, і це гарна новина. Адже за допомогою артилерії, яку ми отримали від західних партнерів, ми маємо можливість нищити всі тилові підрозділи російських окупантів, поцілюючи по місцях, де вони зберігають боєприпаси, техніку та озброєння, по казармах, де розміщується особовий склад, по пунктах зв’язку та управління, а також по логістичних маршрутах, що з’єднують лівий та правий береги Дніпра. Це і міст в районі дамби Нової Каховки, і Антонівський міст, і понтонно-мостові переправи.

Про ймовірність вуличних боїв у Херсоні

Росіяни дуже хочуть затягнути наші сили оборони до боїв у міській місцевості. А це є одним з найскладніших видів бою. Тому я переконаний, що український Генштаб розуміє, що не можна за жодних умов входити в бій у місті до того часу, як його залишать російські окупанти.

Але є інший варіант розвитку ситуації. Можна заблокувати всю логістику для російських окупантів через Дніпро, зокрема шляхом взяття під вогневий контроль всіх понтонно-мостових та мостових переходів через річку. У такий спосіб росіяни залишаться без палива, боєприпасів, продуктів харчування і будуть змушені накивати п’ятами з Херсона.

Читайте також — "Якщо буде застосована ядерна зброя, то жодна країна не досягне поставлених цілей": що обговорюватимуть на саміті G20

Про Каховську ГЕС

Допоки на правому березі Дніпра знаходяться російські окупанти, вони не стануть підривати Каховську ГЕС. Адже потік води знищить всі логістичні маршрути з лівого на правий берег. І в разі необхідності евакуації найелітніших частин та підрозділів російської окупаційної армії це важливий чинник, який потрібно буде реалізувати у разі, якщо вони будуть змушені тікати з правого берега Дніпра у нижню течію.

Напружена ситуація щодо ГЕС — це може бути запрошення Російською Федерацією до переговорного треку, яке стосується переважно країн-партнерів України, мовляв, "або домовляйтесь з Путіним, або ми скоїмо щось жахливе". Не думаю, що саме в такий спосіб будуть діяти російські окупанти, нищачи важливий інфраструктурний об'єкт, прирікаючи Крим на те, що він залишиться без дніпровської води. А також вони створять додаткові проблеми техногенного характеру, пов’язані з тим, що потрібно буде забезпечувати охолодження реакторів Запорізької АЕС, що зараз реалізується шляхом води з Каховського водосховища.

Про переселення населення з Херсонщини

У листопаді минулого року під авторством міністра оборони Росії Сергія Шойгу вийшла стаття, де йшлося про те, що необхідно створити щонайменше 5-6 міст-мільйонників в Заураллі та Сибіру для того, щоб вирівняти демографічну ситуацію, яка є критичною на території Російської Федерації. Я тоді ще здивувався, звідки Росія візьме 5-6 мільйонів осіб, які погодяться на те, щоб переїхати в Зауралля та Сибір. Але все це відбувалося на тлі тодішнього планування агресивної війни РФ проти України. Тож думаю, що зараз росіяни намагаються реалізувати план депортації народу України для того, аби ліквідувати диспропорцію. Адже в Сибіру зараз мешкає багато представників Китайської Народної Республіки. 

Фото: EPA/UPG

Останні новини
Правозахисники стежать, щоб під час війни влада не забрала більше потрібного ― Печончик
Правозахисники стежать, щоб під час війни влада не забрала більше потрібного ― Печончик
"Працювати, тиснути!" Експерт Левусь про ефективніші санкції проти Росії
"Працювати, тиснути!" Експерт Левусь про ефективніші санкції проти Росії
"Ця ділянка проблемна ще з часів будівництва". Інженер про закриття кількох станцій метро у Києві
"Ця ділянка проблемна ще з часів будівництва". Інженер про закриття кількох станцій метро у Києві
Святий Миколай, Санта-Клаус, Дід Мороз, дідух, ялинка… Усе про зимові свята від Дар'ї Анцибор
Святий Миколай, Санта-Клаус, Дід Мороз, дідух, ялинка… Усе про зимові свята від Дар'ї Анцибор
У разі чергових ракетних атак українські енергетики знають, що робити — Рябцев
У разі чергових ракетних атак українські енергетики знають, що робити — Рябцев
Новини по темі
Сергій Данилов: "Опір українців, зокрема в кадровому питанні, став причиною поразки росіян на Херсонщині"
Ворог тікатиме, якщо пробитися до Північного Приазов'я та доторкнутися до Перекопа – Черник
Євген Дикий: "Оцінити стан моря з берега — це як встановити діагноз пацієнту лише за пульсом"
ЗСУ готують поле майбутньої битви в Криму — Селезньов
Втрати менші, ніж у рашистів — Селезньов про наступ ЗСУ "всупереч військовій науці"