Мобільний додаток

МЗС: суд над українськими моряками суперечить міжнародному праву

16.01.2019 р., 11:33

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви та зявляє про те, що судилище над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву.

Про це йдеться в заяві МЗС.

"Суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про те, що Кремль повністю усвідомлює незаконність цього судового фарсу.

Відповідно до Третьої женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, 24 українські військовослужбовці є військовополоненими. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом", — йдеться у заяві.

МЗС також вимагає від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків та їх лікування.

Нагадаємо, Лефортовський районний суд Москви сьогодні продовжив арешт для всіх українських моряків, відповідно всі 24 захоплених Росією військовослужбовця залишаться в СІЗО.

Ззасідання суду відбувалося у трьох різних залах одночасно, на лаві підсудних розміщували не більше чотирьох обвинувачених за раз.

Також затримані російськими спецслужбами в районі Керченської протоки українські моряки відмовилися давати свідчення в суді Москви.

За словами адвоката Миколи Полозова, який захищає моряка Дениса Гриценка, рішення суддів буде оскаржено в усіх інстанціях, у тому числі в Європейському суді з прав людини.

Як повідомлялося, 25 листопада українські кораблі в Азовському морі захопив спецназ Росії, кораблі  з екіпажами були доставлені в Керч. Пізніше в окупованому Сімферополі суд арештував і звинуватив українських моряків у порушенні кордонів Росії. Згодом їх відправили до московських СІЗО "Лефортово" та "Матросская тишина".

Новини по темі