Мобільний додаток

США розчаровані діями Польщі

7.02.2018 р., 09:20

Сполучені Штати розчаровані підписанням президентом Польщі Анджеєм  Дудою закону, який передбачає кримінальне покарання за приписування нацистських злочинів польській державі.

Про це заявила представник Держдепартаменту США Хізер Науерт.

"Ухвалення цього закону негативно вплине на свободу слова та академічні дослідження", - йдеться в заяві.

Не підписувати цей закон польського президента закликали народні депутати України. Верховна Рада ухвалила відповідну постанову. Та все ж Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів" і приписування польському народові спільної відповідальності за злочини нацистів.

Те, що закон спричинив дискусії не лише в Польщі, а й за кордоном, Анджей Дуда вважає позитивним процесом. Він скерував документ до Конституційного суду країни.

Натомість голова Інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначає: досі незрозуміло, які саме правки має роз’яснити вищий судовий орган Польщі: ті, що стосуються заперечення вини поляків у Голокості або ж ті зміни, які вказують на так звані злочини представників Української повстанської армії проти поляків.

Нагадаємо, якщо закон буде ухвалений у нинішній редакції, то може початися переслідування проти тих українців, які мешкають у Польщі.

США розчаровані діями Польщі

Новини по темі