"Наша Леся" — спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки на Суспільному радіо

До 150-річчя з дня народження Лесі Українки команда Суспільного радіо підготувала добірку спеціальних проєктів та програм.

 

За кого б голосувала Леся Українка, якщо б жила в наш час – розповідає Олена Гусейнова

Якими були політичні погляди Лесі Українки, за кого б вона голосувала, якщо б жила в наш час та чи під силу було б їй створити власну політичну партію? Про це радіо Культура розповіла продюсерка редакції літературних програм Українського радіо, авторка книжки "Леся Українка від А до Я" Олена Гусейнова.

Краса слова і сила духу: громадські та культурні діячі читають улюблені рядки з творів Лесі Українки

25 лютого українці відзначатимуть ювілей видатної української письменниці та громадської діячки Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач).

"Наша Леся" — спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки на Суспільному радіо

До 150-річчя з дня народження Лесі Українки команда Суспільного радіо підготувала добірку спеціальних проєктів та програм, присвячених видатній письменниці, поетесі, громадській діячці та перекладачці.

Радіофільм до 150-річчя від дня народження поетеси "Леся Українка. Відлуння"

До створення спецпроєкту долучилися українські митці, які у своїй творчості так чи інакше зверталися до текстів письменниці. Тепер вони разом спробують осягнути значення Лесі Українки в різних аспектах її творчого життя: від поезії до історичної драми, від впливу на формування літературної української мови до значення її громадсько-політичної діяльності тощо.

"Леся Українка. 150 імен": 26 лютого стартує мистецький проєкт, присвячений творчості поетеси

Цього року відзначається 150 років з дня народження української поетеси, культурної діячки та перекладачки Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року. Ювілейний рік – це добра нагода популяризувати її творчість, позбутися шаблонно-стереотипного сприйняття та актуалізувати творчий спадок. Одним з низки заходів, присвячених Українці, є мистецький проєкт "Леся Українка. 150 імен", який стартує в Києві в Українському домі 26 лютого і триватиме до 8 березня. Про те, що можна буде побачити на заході та як зареєструватися на екскурсії, Українському радіо розповів куратор проєкту Павло Гудімов.

Особливості драматургії Лесі Українки та історії її втілень в сучасному театрі

Про те, чому Леся Українка не сприймала свої драми в сценічному втіленні та за яких обставин театру російської драми присвоїли ім’я Лесі Українки в ефірі радіо Культура розповідають народні артистки України Ольга Кульчицька і Наталя Доля та завідувач літературно-драматургічної частини Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки Борис Куріцин.

Леся Українка у Грузії. Розповідь Валентини Марджанішвілі

Про останні роки життя Лесі Українки в Сурамі, кохання до Нестора Гамбарашвілі та пам’ятні місця літераторки в Грузії в ефірі Українського радіо розповідає голова громадської організації Будинок грузинсько-української преси та книги Валентина Марджанішвілі.

Спецпроєкт "Леся Українка: 30 радіоісторій"

Чому радянська влада споруджувала пам'ятники Лесі Українці, але катувала в ГУЛАГу її родичів та друзів? Радіо Культура знає відповіді на всі ваші "чому". Леся Українка та її реальність - і тридцять радіо історій про неї.