Мобільний додаток

Концерт "Срібні струни України"

У спільному  проекті  Національної радіокомпанії і Національної телекомпанії України "Мистецькі історії" відбулась заключна концертна програма  сезону, яка стала чи не наймасштабнішою за музичним наповненням і кількістю учасників. 

В центрі програми - тріо бандуристок Українського радіо, як  спадкоємець і послідовник багатих традицій бандурного виконавства, започаткованих  різними кобзарськими колективами. Нагадаємо, вперше тріо бандуристок, як феномен української музичної культури, з'явилося  у  Києві  з ініціативи славетного бандуриста і педагога Володимира Кабачка  якраз 60 років тому. 

А у 1973 році такий унікальний колектив був створений і на Українському радіо. 

З 2004 -го  у його складі – Народна артистка України Тетяна Маломуж, лауреати міжнародних конкурсів Катерина Коврик і  Ганна Черевишник.

Наші бандуристки, як виконавиці на знаковому українському народному інструменті, чи не найчастіше представляють Українське радіо на міжнародних фестивалях та конкурсах, оскільки їх організатори щоразу хочуть чути і бачити саме цей унікальний інструмент. Окрім того, репертуар сучасного тріо бандуристок не обмежується традиційними народними чи авторськими піснями: артистки співпрацюють з різноманітними інструментальними ансамблями, Національною капелою бандуристів, оркестром народної та популярної музики і симфонічним оркестром Українського радіо. Багате жанрове розмаїття сьогоднішньої бандури, символа музичної культури нашого народу,  і продемонстрував концерт, назва якому – "Срібні струни України".


Почесна гостя програми – учасниця першого в історії України тріо бандуристок, народна артистка України Ніна  Павленко.

Партнери програми – Національна капела бандуристів України імені Г. Майбороди під керуванням Віктора Скоромного, група бандур Національного оркестру народних інструментів під керуванням Віктора Гуцала, ансамбль народних інструментів  та заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо під керуванням Володимира Шейка.

Прослухати концерт: 1 частина  2 частина