Мобільний додаток

Авторські читання

У фондах Українського радіо зберігається чимало раритетних записів: поезія Василя Симоненка та Василя Стуса в авторському виконанні, вистави за участі Гната Юри та Амвросія Бучми, легендарний спів Соломії Крушельницької та Оксани Петрусевич та ще сотні годин історії, закарбованої на магнітній плівці. Саме аналіз і опис фондових записів підштовхнув до ідеї започаткувати «Авторські читання»: фіксувати уже не на плівці, а в цифровому форматі голоси сучасників, що за життя стали класиками, у такий спосіб збагативши фонди новими записами.

Унікальність проекту «Авторські читання» у тому, що сам автор, озвучуючи той чи інший твір, проживаючи його рядок за рядком перед мікрофонами у студії звукозапису, розставляє смислові акценти, виокремлює завуальовані змісти й підтексти, голосом увиразнює той чи свій інший задум. Утім, завдання проекту значно ширше, ніж просто популяризація читання. «Авторські читання» позиціонують українську книжку як стильний медійний продукт, який обговорюють і ті, хто читав, і ті, хто лише чув, і навіть ті, хто не читав і не чув, але говорить про те, тому що це в «тренді» і про це говорять усі.    

До старту проекту «Авторські читання» Українське радіо запустило флешмоб у соціальних медіа: користувачам Facebook пропонувалося поширити у себе на сторінці короткий звуковий анонс із фрагментами запису «Чорного сонця» у виконанні Василя Шкляра. Мета акції – створити моду на українську книжку, і саме в такий спосіб залучати до читання як до стильного дозвілля, - такою є довготривала стратегія проекту.

Упродовж дня людина отримує масив інформації: новин, аналітики, прогнозів тощо, і ввечері вона потребує відпочинку. Але цей відпочинок так само може бути змістовним: «Авторські читання» - це змістовний, насичений вечірній відпочинок для мозку і чудове завершення інформаційного дня.

"Чорне сонце". Читає Василь Шкляр

"Як я руйнувала імперію". Читає Зірка Мензатюк

"Укри". Читає Богдан Жолдак

"Мак червоний в росі…". Читає Марина Гримич

"Блокпост". Читає Борис Гуменюк

"Брати". Читає Василь Іванина

"Ваш вихід, Дарино Романівно!". Читає Наталія Осипчук

"Маріупольський процес". Читає Галина Вдовиченко

"Століття Якова". Читає Володимир Лис

"Іловайськ". Читає Євген Положій

"Homesick. Той, що сумує за домом". Читає Богдан Береза

"Шизгара". Читає Сергій Батурин

"Загублений між війнами". Читає Наталія Доляк

"Містичний вальс". Читає Наталія Шевченко

"Хрещатик-плаза". Читає Павло Вольвач

"Сни неофіта". Читає Павло Вольвач

"Родаки". Читає Дмитро Кешеля

"Останнє бажання". Читає Євгенія Кононенко

"Яйце-райце, або Мільйон на мрію" Читають Тетяна Белімова та Андрій Процайло

"Дивна історія Стефана Лянґе" Читає Любко Дереш

"Роман з містом" Читають Світлана Горбань і Наталя Лапіна

"Вересові меди" Читає Надія Гуменюк

"Забудь-річка" Читають брати Капранови

"Київ-Париж" Читає Богдан Образ

"Лемберг. Під знаменами сонця" Читає Анна Хома