Radio Ukraine International слухати онлайн
Сьогодні. Ввечері
23:28:14
в ефірі
Сьогодні. Ввечері
Без підтримки США Україна зможе фінансувати військові й цивільні потреби до середини 2025 року. Про це Міністр фінансів України Сергій Марченко. За рахунок чого вдалося створити запобіжник? Сполучені Штати надають Україні кредит на 20 млрд доларів коштом заморожених активів рф — наскільки це серйозний чинник економічної стабільності України? І чи може Трамп цей кредит скасувати? Гість — Ілля Несходовський, керівник аналітичного напряму мережі АНТС.
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83
23:08:09
Ми з України на захисті європейських цінностей – підсумки тижня
23:28:14
Сьогодні. Ввечері
Підтекст

- Журнал THE ECONOMIST проаналізував ситуацію на лінії фронту в Україні і дійшов висновку, що справи не дуже хороші й Україні та союзниками варто змінювати її курс;

- Оглядач гонконзького видання EJINSIGHT Марк О’Ніл розкритикував ООН за нездатність організації протидіяти й зупиняти збройні конфлікти, зокрема, війну в Україні;

- THE TELEGRAPH навів приклад дій ізраїльського прем’єра Нетаньяху, і зазначив, що саме так треба ставитися до ворога, щоб і Україна перемогла у своїй війні;

- У свою чергу авторка THE WASHINGTON POST поговорила з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським щодо того, хто і як може вплинути на перемир’я в Україні.

Архів передачі Підтекст >

Radio Ukraine International програма передач

АР Крим, 4 жовтня 2024 року

00:00 - 00:08

Zilnic Radioul Ucrainean pregătește un rezumat al celor mai importante știri despre războiul ruso-ucrainean în formatul unui podcast scurt. Oferim doar informații de încredere din surse confirmate: comunicăm despre evenimente militare, oglindim știrile din orașele atacate de Rusia, precum și viața în regiunile Ucrainei de lângă linia frontului. Dacă doriți să urmăriți situația din Ucraina, dar nu aveți timp să citiți în mod constant știrile – "Ucraina: problemele securităţii" este creat anume pentru dumneavoastră.

00:08 - 00:28

Linia frontului în direcția Nipru nu este la fel de intensă ca în regiunea Donețk, dar situația este dinamică și se poate schimba în câteva ore, a declarat Serghii Bratchiuk, purtător de cuvânt al detașamentului „Sud” al Armatei Voluntare Ucrainene.

Fără aderarea Ucrainei la NATO, o pace durabilă nu poate fi obținută. La 1-2 octombrie, a avut loc Forumul de securitate de la Varșovia, care s-a concentrat asupra problemelor de apărare din Europa Centrală și de Est.

La Lviv se desfășoară cea de-a 31-a ediție a Lviv BookForum, un festival literar internațional. La el participă invitați din 18 țări – Sofia Celiak, director de programe al Lviv BookForum.

Фронт на Придніпровському напрямку є не таким інтенсивним, як на Донеччині, однак ситуація динамічна і може змінитися буквально за лічені години – речник загону «Південь» Української добровольчої армії Сергій Братчук.

Без членства України в НАТО не вдасться досягти довготривалого миру. 1-2 жовтня відбувся Варшавський безпековий форум, присвячений питанням оборони у Центральній та Східній Європі.

У Львові проходить 31-й Міжнародний літературний фестиваль Lviv BookForum. У ньому присутні гості із 18 країн – програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк.

00:28 - 00:48

Україна створила нову балістичну ракету. Вона вже пройшла льотні випробування. Про це заявив Президент Зеленський на відкритті другого Міжнародного форуму оборонних індустрій. Далекобійна ракетна програма України: як можемо відповісти рф. Як ізраїльське ППО відбивало атаку Ірану. Яке озброєннє було задіяно. Гість — Анатолій Храпчинський, виробник засобів радіоелектронної боротьби.

01:00 - 01:41
"Мирні плани" різних країн та політиків, позиція України на міжнародній арені та головні питання внутрішньої та зовнішньої політики. Гість — Ігор Рейтерович, політолог, кандидат політичних наук.
01:41 - 01:53
Робота над проєктом бюджету на 2025 рік: чи зазнає він великих змін ще до першого читання? Зміни до бюджету-2024: чому виникла ситуація, що грошей не вистачило і чи вдасться їх перекрити за рахунок підвищення податків? Гостя: Леся Забуранна, голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня фракції партії "Слуга народу".
02:00 - 02:07

Краткото ежедневно радиопредаване "Украйна: въпрос на сигурността" има важна роля – да предаде на аудиторията на Украинското радио, което се слуша не само в Украйна, но и в други страни, включително и в България, най-актуалната и достоверна информация за военните действия от страна на руските окупатори на теритоията на Украйна.

Слушателят научава не само за фактите от последните военни, икономически и културни събития, засягащи в това число и целият свят, но може и емоционално да усети тази или онази ситуация, благодарение на кратки забележки и коментари на военни, жертви на войната или официални лица. Войната на Русия в Украйна е въпрос на сигурност не само за украинците, а и за всеки жител на света, затова хората трябва да получават правилната информация, без пропоганда, за да оценяват истинната същност на случващото се в Украйна.

02:07 - 02:27

Рустем Умєров анонсував об’єднання всіх агенцій в одну - Ukrainian Defence Forces Agency. Це робиться відповідно до стандартів НАТО. Хоча ще буквально місяць тому міністр говорив про необхідність створити третю агенцію - з закупівлі безпілотників. Тож чому ми протягом короткого періоду часу чуємо такі кардинально різні заяви? Наскільки це рішення виправдане? Чи не говорилось про стандарти НАТО, коли створювалась агенція Оборонних закупівель та Державний оператор тилу? Гостя — Тетяна Ніколаєнко, журналістка Цензор.НЕТ, членкиня Громадської антикорупційної Ради при Міноборони.

02:27 - 02:47

Кола Сільваші" у Києві: басейн в атріумі Українського дому та 170 мистецьких робіт. Про особистість митця та про те, що можна побачити на виставці. Гостя — Лідія Антонова, співкураторка виставки "Кола Сільваші".

03:00 - 03:42
Про історичну пам’ять. У нашій з поляками спільній історії є незагоєна рана – Волинська трагедія. І хоча про це останніми роками пишеться і говориться дуже багато, сьогодні ми вкотре спробуємо зрозуміти як і чому минуле доволі сильно впливає на сьогодення. Гість — Володимир В’ятрович, український історик, публіцист, політик, громадський діяч, доктор філософії, народний депутат України.
03:42 - 03:58
Як виживати та чи можливо нормально жити на мінімальну пенсію й зарплату. Скільки потрібно грошей для однієї людини в місяць та як правильно ці кошти розподіляти для нормального існування? Чи можливо з цих грошей ще щось заощаджувати? Гостя — Уляна Гринчевська, фінансовий планер iplan.ua.
04:00 - 04:07

Навіны па-беларуску

04:07 - 04:26

Поки позиція США дещо ослаблена через вибори, Китай продовжує просувати свої позиції на міжнародній арені. Чому і як КНР обʼєднується з Бразилією для просування свого "мирного плану" напередодні другого Саміту миру. Гостя — Наталія Бутирська, магістерка зовнішньої політики, експертка з питань Східної Азії.

04:26 - 04:47

Цивільні полонені: в Україні законодавчо цивільні полонені залишаються невидимими для закону. Ба більше: цивільним бранцям росії, яких утримували в таких самих умовах, як і військових, і які пройшли такі ж тортури, після звільнення та повернення до України можуть вручити повістку. Чому такі прецеденти виникають? І чи можливо врегулювати це законодавчо? Гість — Ігор Котелянець, голова ГО "Об'єднання родичів політв'язнів кремля".

05:00 - 05:08

Správy v slovenskom jazyku

05:08 - 05:28
Росіські КАБи, що це таке, як росії вдалося їх вдосконалити і тероризувати Харків і Запоріжжя? Чи можна щось цьому протиставити? Гість — Валерій Романенко, кандидат історичних наук, авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О.К.Антонова.
05:28 - 05:49
Ветерани: якою має і може бути політика держави, що пропонує уряд і законодавці? Чи вирішене питання з недопущенням мобілізації тих, кому до 25-ти і кому за 50-ть, чому взагалі масово мобілізовували людей, які фізично не тягнуть, хто за це відповість, зорема в ТЦК і ВЛК? Питання демобілзації, що робити, якщо перехід в СЗЧ, як форма протесту проти політики держави, стане масовим явищем? Гостя — Ірина Фріз, членкиня Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, членкиня фракції партії "Європейська Солідарність".
06:00 - 06:08
Magyar nyelvű hírek
06:09 - 06:47

Якби не війна, тисячі жінок і чоловіків ніколи б не стали військовими... Якби не війна, тисячі українок і українців мали б, можливо, інші мрії і бажання... Вони б вирощували хліб і вчили дітей, знімали кіно і будували дороги, лікували людей і займалися б підприємництвом... Але сьогодні вони будують укриття і йдуть на штурм ворога, вчаться стріляти, і надавати першу допомогу пораненим, сьогодні вони захисники і захисниці...

07:00 - 07:07

У Воронезькій області безпілотник атакував нафтобазу.

Українські машини-амфібії "ТАХА" пройшли сертифікацію.

07:07 - 07:20

Ситуація в Кривому Розі.

07:20 - 07:46

Українське радіо повернулося з евакуації у січні 1944-го року. Спогади очевидців про німецьку окупацію, зруйнована економіка, спалахи захворювань і післявоєнна відбудова – тоді були головними темами, які висвітлювало Українське радіо. Сам мовник теж зіштовхнувся з проблемами відновлення, браком кадрів і техніки, але поступово налагодив свою роботу. Вже за рік після повернення до столиці кількість випусків новин вдалося збільшити вдвічі та перевершити довоєнний рівень. Українське радіо залишається на зв'язку зі слухачами і вже скоро починає отримувати стоси листів від своїх шанувальників.

Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.

07:46 - 07:56

Про чегову загрозу повідомляє Держспецзв'язку — хакери створили сайт-підробку, яка нагадує портал UKR.NET, і за допомогою нього хочуть отримати доступ до елетронних скриньок держслужбовців, військових та ширшого кола українців.

08:00 - 08:07

Росіяни упродовж доби вдарили по 10-ти населених пунктах Запорізької області.

Цьогоріч з дербюджету виділили 1,5 млрд. грн. - на друк шкільних підручників.

08:07 - 08:30

Актуальна ситуація на фронті: провал другого контрнаступу росіян на Курщині, наслідки виходу ЗСУ з Вугледара, зупинка наступу окупантів під Покровськом, окупація Нью-Йорку та міські бої в Торецьку, ситуація на Луганщині. Хто має військову ініціативу на фронті? Гість: Денис Попович, військовий оглядач.

08:30 - 08:37

На Сумщині внаслідок російських обстрілів поранення отримала одна людина.

Міністерство внутрішніх справ вже облаштувало 750 пунктів незламності.

08:37 - 08:54

Робота над проєктом бюджету 2025. Чого чекати. Гостя: Роксолана Підласа, голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня депутатської фракції політичної партії "Слуга народу".

09:02 - 09:10

На Донеччині за минулу добу внаслідок російських обстрілів загинули двоє людей.

У Пермському краї Росії спалахнула пожежа на приватній нафтобазі.

09:10 - 09:18
Ситуація в Миколаєві.
09:18 - 09:30

Робота над проєктом бюджету 2025. Чого чекати. Гість: Іван Крулько, 1-й заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету, член фракції партії "Батьківщина".

09:30 - 09:37

На Кіровоградщині внаслідок атаки безпілотників поранено чоловіка.

На Буковині за ухилення від призову засудили військовозобов’язаного.

09:37 - 09:57

До першого жовтня мобільні оператори мали забезпечити автономну роботу своїх мереж протягом 10 годин в умовах відключення світла. Принаймні, з жовтня так мали б працювати 60% базових станцій, а до кінця січня 2025 року вже 100%. Чи вдасться це їм зробити до 1 лютого? Гість: Павло Бєлоусов, експерт з цифрової безпеки в Nadiyno.org.

10:00 - 10:07

Цієї ночі сили ППО знищили 9 ворожих безпілотників.

Понад 13 тисяч українських родин скористалися програмою кредитування єОселя.

10:07 - 10:30

Чи потрібен фемінітив до слова Посол? Як пращури Посла Канади воювали за волю України? Заморожені російські активи, постачання зброї, чим ще Канада може підтримати і підтримає Україну у майбутньому? Гостя: Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць.

10:30 - 10:38

Українські захисники знищили понтонну переправу на Луганському напрямку.

У Сумах відновили водопостачання після блекауту.

10:38 - 10:55

Чи потрібен фемінітив до слова Посол? Як пращури Посла Канади воювали за волю України? Заморожені російські активи, постачання зброї, чим ще Канада може підтримати і підтримає Україну у майбутньому? Гостя: Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць.

11:00 - 11:07

Хакери ГУР атакували ресурси постачальників армії росії.

Україна та Чехія домовилися про спільне виробництво снарядів.

11:07 - 11:30

4 жовтня у світі відзначають Всесвітній день тварин. Як у Київському зоопарку відбувається реабілітація врятованих із зони бойових дій тварин. Гість: Кирило Трантін, генеральний директор Київського зоопарку.

11:30 - 11:35

В Енергодарі підірвали авто начальника охорони окупованої Запорізької АЕС.

142 бойових зіткнення зафіксовано протягом минулої доби на лінії фронту

11:35 - 11:53

Частину України накрила пилова буря. Звідки вона до нас прийшла цього разу? Чому останнім часом в Україні почастішали пилові бурі? Гість: Наталія Птуха, синоптикиня Укргідрометцентру, керівниця пресцентру Укргідрометцентру, та Олена Бачинська, лікар-алерголог.

12:00 - 12:09

Російські бойовики посилили обстріли Чернігівщини.

На Харківському напрямку фронту оперативна обстановка залишається складною.

В Енергодарі підірвали автівку з колаборантом з окупованої ЗАЕС.

12:09 - 12:30

4 жовтня 1900 року у Львові відкрився оперний театр. Історія театру, сьогодення, втрати в час війни і лідерство в євроінтеграційних процесах. Гість: Василь Вовкун, генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької.

12:30 - 12:35

Росіяни обстрілюють позиції Сил оборони поблизу Вовчанська на Харківщині.

На Хмельниччині викрито сім'ю посадовців на незаконному збагаченні.

12:35 - 12:39

Știri în limba română

12:39 - 12:43

Správy v slovenskom jazyku

12:43 - 12:46

Magyar nyelvű hírek

12:46 - 12:47

Новини на български език

12:47 - 12:49
Novini gagauzkoy movoya
13:00 - 13:07

Вперше за останній тиждень ворог застосував КАБи по одній із громад Чернігівщини.

Шестеро людей поранені внаслідок російського обстрілу електропідстанції на Сумщині.

13:07 - 13:30

5-6 жовтня Київ стане центром освітніх дискусій та інновацій під час фестивалю "Освіта Дивосвіту 2024", який стане наймасштабнішою в Україні подією у сфері освіти для батьків, для майбутніх учнів та для освітян. Гість: Андрій Зелінський — політолог, священик Української греко-католицької церкви, військовий капелан, співзасновник, лектор і член Ініціативної групи та Наглядової ради Української академії лідерства, викладач програми "Етика — політика — економіка" УКУ, заступник керівника Департаменту військового капеланства.

13:30 - 13:35

У 13 населених пунктах Донецької області досі залишаються понад 700 неповнолітніх.

Правоохоронці викрили організовану групу, яка допомагала військовозобов’язаним уникати призову.

13:35 - 13:56
Ігри нескорених: хто буде представляти Україну? Гість: Ілля Пилипенко, матрос ЗСУ, ветеран, учасник збірної України на Іграх Нескорених.
14:00 - 14:07

Росіяни обстрілюють позиції Сил оборони поблизу Вовчанська.

На Хмельниччині викрили сім'ю посадовців на незаконному збагаченні.

14:07 - 14:30

Війна на Близькому Сході та в Україні. Вибори у США. Гість — Олександр Мотиль, історик і політолог, професор Ратгерського університету (США), експерт з української політики.

14:30 - 14:37

Одна людина травмована через російський обстріл Сумської громади.

Правоохоронці викрили організовану групу, яка допомагала військовозобов’язаним уникати призову.

14:37 - 14:56

Війна на Близькому Сході та в Україні. Вибори у США. Гість — Олександр Мотиль, історик і політолог, професор Ратгерського університету (США), експерт з української політики.

15:00 - 15:07

На фронті росіяни готуються до осінньо-зимового періоду.

На Хмельниччині викрили сім'ю посадовців на незаконному збагаченні.

15:07 - 15:30
ЗСУ залишили Вугледар: неминучість, прорахунки командування чи зволікання з допомогою союзників? Усе частіше в Україні говорять про "заморозку бойових дій". Які небезпеки такого сценарію для України — аналізує Валентин Бадрак, письменник, публіцист, фахівець у сфері впливу засобів масової інформації, директор неурядової, аналітичної організації "Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння".
15:30 - 15:40

Майже 500 разів за добу росіяни обстріляли прифронтові населені пункти Запорізької області.

Комітет Ради підтримав до другого читання законопроєкт про збільшення податків.

15:40 - 15:47

"Щоденник спротиву" – щоденний огляд подій, які відбуваються на деокупованих та тимчасово окупованих, прифронтових територіях. У програмі можна почути інформацію про життя людей на цих територій, про проблеми та виклики, які постають перед ними. Як себе убезпечити? Як зберегти життя та здоров’я? Куди звертатися по допомогу та як евакуюватися з окупованих і прифронтових територій? Як відбувається відновлення деокупованих територій та багато іншого.

15:47 - 15:55
Ситуація в Тернополі.
16:00 - 16:07

З понеділка у двох громадах на Донеччині посилять комендантську годину.

30 атак за минулу добу відбили українські воїни на Покровському напрямку.

16:07 - 16:30

Фінляндія у 30-40 роки ХХ століття. Як маршал Карл Маннергейм не дозволив ані сталінській росії, ані гітлерівській Німеччині окупувати свою країну. Говоримо про це з експертом Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максимом Майоровим.

16:30 - 16:35

Вперше за останній тиждень ворог застосував КАБи по одній із громад Чернігівщини.

Країни НАТО не збиватимуть ракети й дрони над територією України.

16:35 - 16:57

Фінляндія у 30-40 роки ХХ століття. Як маршал Карл Маннергейм не дозволив ані сталінській росії, ані гітлерівській Німеччині окупувати свою країну. Говоримо про це з експертом Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Максимом Майоровим.

17:00 - 17:07

В тимчасово окупованому Енергодарі підірвали авто колаборанта.

Харкову, Дніпру та Кременчуку передадуть 28 модульних газових котелень.

17:07 - 17:30

В межах ЛьвівБукФоруму, який триває з 3 до 6 жовтня, відбулася дискусія "Радіо в складні часи", до 100-річчя Українського Радіо. Гості: Наталія Соколенко, ведуча Українського Радіо, модераторка дискусії "Радіо в складні часи"; Юрій Табаченко, виконавчий продюсер Українського Радіо; Вадим Міський, програмний директор ГО "Детектор медіа", секретар Наглядової ради Суспільного мовлення.

17:30 - 17:35

Сили оборони продовжують стримувати ворога на Курахівському напрямку.

Країни НАТО не збиватимуть ракети й дрони над територією України.

17:35 - 17:39

Știri în limba română

17:39 - 17:43

Správy v slovenskom jazyku

17:43 - 17:46
Magyar nyelvű hírek
17:46 - 17:48

Новини на български език

17:48 - 17:49
Novini gagauzkoy movoya
18:00 - 18:07

Щонайменше 177 українських військових загинули в російському полоні.

Майже 500 разів за добу росіяни обстріляли прифронтові населені пункти Запорізької області.

Комітет Ради підтримав до другого читання законопроєкт про збільшення податків.

18:07 - 18:30
Вибори і війна. Чи будуть вибори в 2025 році? Як можна організувати виборчий процес в умовах війни, як забезпечити голосування переселенців і військових. Які міжнародні приклади: Ізраїль, який воює постійно і регулярно проводить вибори, Велика Британія, яка організувала вибори влітку 1945 року в умовах війни, яка ще не завершилася і голосування військових, розкиданих по всьому світу. Гість — Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії у 2007 – 2018 роках.
18:30 - 18:35

Щонайменше 177 українських військових загинули в російському полоні.

Росіяни продовжують вивозити із тимчасово окупованих територій корисні копалини.

18:35 - 18:56
Вибори і війна. Чи будуть вибори в 2025 році? Як можна організувати виборчий процес в умовах війни, як забезпечити голосування переселенців і військових. Які міжнародні приклади: Ізраїль, який воює постійно і регулярно проводить вибори, Велика Британія, яка організувала вибори влітку 1945 року в умовах війни, яка ще не завершилася і голосування військових, розкиданих по всьому світу. Гість — Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії у 2007 – 2018 роках.
19:00 - 19:07

У тимчасово окупованому Енергодарі підірвали авто колаборанта.

В Україні вперше виплатили винагороду викривачу корупції.

19:07 - 19:30

Верховна Рада України та реагування на виклики війни. Гість — Ростислав Павленко, народний депутат України, член фракції партії "Європейська Солідарність".

19:30 - 19:40

79 бойових зіткнень зафіксовано від початку доби на фронті.

Країни НАТО не збиватимуть ракети й дрони над територією України.

19:40 - 19:50

Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.

19:50 - 19:59

Про чегову загрозу повідомляє Держспецзв'язку — хакери створили сайт-підробку, яка нагадує портал UKR.NET, і за допомогою нього хочуть отримати доступ до елетронних скриньок держслужбовців, військових та ширшого кола українців.

20:00 - 20:39
Головні новини дня.
20:39 - 20:56
Віртуальний музей російської агресії. Гості: Антон Дробович, голова Українського інституту національної памʼяті; Тетяна Ковтунович, координаторка усноісторичних проєктів Українського інституту національної памʼяті, координаторка Віртуального музею російської агресії в УІНП.
21:00 - 21:07

79 бойових зіткнень зафіксовано від початку доби на фронті.

Президент провів ставку Головнокомандувача на Сумщині.

21:07 - 21:30

- Журнал THE ECONOMIST проаналізував ситуацію на лінії фронту в Україні і дійшов висновку, що справи не дуже хороші й Україні та союзниками варто змінювати її курс;

- Оглядач гонконзького видання EJINSIGHT Марк О’Ніл розкритикував ООН за нездатність організації протидіяти й зупиняти збройні конфлікти, зокрема, війну в Україні;

- THE TELEGRAPH навів приклад дій ізраїльського прем’єра Нетаньяху, і зазначив, що саме так треба ставитися до ворога, щоб і Україна перемогла у своїй війні;

- У свою чергу авторка THE WASHINGTON POST поговорила з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським щодо того, хто і як може вплинути на перемир’я в Україні.

21:30 - 21:40

Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.

21:40 - 21:59

Евакуацію цивільного населення з Куп'янщини.

Як на Херсонщині попри постійні обстріли та дистанційне навчання реалізується для школярів програма європейської комісії eTwinning

22:00 - 22:07

Щонайменше 177 українських військових загинули в російському полоні після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Податковий комітет Верховної Ради наразі не ухвалив жодного рішення щодо економічного бронювання.

22:07 - 22:28

Життя дітей в окупації: з чим вони стикаються та яким має бути шлях повернення в Україну? Гість — Олег Охредько, аналітик та експерт громадської організації "Центр громадянської просвіти "Альменда".

22:31 - 22:56
Життя дітей в окупації: з чим вони стикаються та яким має бути шлях повернення в Україну? Гість — Олег Охредько, аналітик та експерт громадської організації "Центр громадянської просвіти "Альменда".
22:56 - 22:59

Звернення Президента України Володимира Зеленського.

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Сьогодні – Сумщина, робота в регіоні. Провів тут засідання Ставки, і головне питання – це захист нашої інфраструктури, нашої енергетики – робота ППО. Була доповідь наших військових – Повітряні сили, командування "Схід", також – доповідь міністра енергетики, були представники державних енергокомпаній, керівники всієї вертикалі між урядом і громадами. Є рішення, щоб підтримати регіон, і окремо ще будуть наради щодо енергетики Сумщини, інших наших прикордонних областей. Перед зимою найголовніше – резерв міцності. Були доповіді керівника Служби безпеки України, наших правоохоронців. Доповідь Головкома Сирського щодо фронту – це й Донецькі напрямки, це й Харківщина, це і південь держави, прикордоння, Курщина. Відвідав наших воїнів, які беруть участь у Курській операції, – 82-га бригада. Відзначив державними нагородами. Пишаюся хоробрістю всіх наших хлопців, наших воїнів! І дуже важливо розуміти, що Курська операція – реально стратегічна річ, те, що додає мотивації партнерам, додає мотивації бути з Україною, бути більш рішучими й тиснути на Росію – тиснути так, як це може допомогти нам закінчити війну справедливо. Сьогодні ж тут, на Сумщині, зустрівся з головами громад, подякував, що вони – у своєму регіоні, вони – зі своїми людьми, справді дбають і переживають за Сумщину та всю Україну. Говорили про те, що може підтримати всіх нас – наш захист, наших людей. А особливо емоційна зустріч була з освітянами: цієї неділі – День працівників освіти. Особисто їм подякував – нашим учителям, викладачам, керівникам закладів освіти із Сумської області, Чернігівщини, Харківщини, Полтавщини, які були сьогодні саме тут. І в усій Україні, у всіх регіонах абсолютно самовіддані люди – реально дають надію на майбутнє. Коли освіта працює, коли в дітей, у студентів є можливість учитися, це значить, що країна житиме, і діти України, ставши дорослими, матимуть нормальне життя. Я хочу подякувати всім, хто в Україні, з Україною, хто бореться й працює заради нашої держави, хто навчає наших дітей, хто береже нашу українську культуру. Обов’язково захистимо Україну! Дякую Сумщині! Слава Україні!

23:00 - 23:20
Росіські КАБи, що це таке, як росії вдалося їх вдосконалити і тероризувати Харків і Запоріжжя? Чи можна щось цьому протиставити? Гість — Валерій Романенко, кандидат історичних наук, авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О.К.Антонова.
23:20 - 23:45
Дослідження, опубліковане у British Journal of Ophthalmology, свідчить, що зараз кожна третя дитина у світі має короткозорість, а особливо сильний вплив мала на це пандемія. Чи міопія у найближчому майбутньому буде однією з основних хвороб людства? Що робити, аби це попередити, а також яка ситуація серед дорослого населення. Гість — Дмитро Павленко, лікар-офтальмолог, випускник Гарвардського університету. На зв'язку — Дмитро Скіргіко, сімейний лікар медичного центру "100% Життя".

Архів Radio Ukraine International, передача Підтекст

Запроваджено QR коди у застосунку "Резерв+", чи прирівняний це документ до Військового квитка? Гостя — Катерина Черногоренко, заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Про зміни при проходженні ВЛК, відміна статусу "обмежено придатний" та інше. Гостя - Оксана Міськів, адвокатка.
Спецпроєкти