Попри війну, культурне життя в країні триває.
Інтерв’ю з митцями, документальні радіофільми, розповіді про те, як українці перемагають на культурному фронті. Від класичної музики до андеграунду, від світових прем’єр до фестивального кіно, від традиційного театру до театру імпровізації, від книжкових бестселерів до нон-фікшн літератури.
Головні новини дня.
Верховна Рада України та реагування на виклики війни. Гість — Ростислав Павленко, народний депутат України, член фракції партії "Європейська Солідарність".
Вибори і війна. Чи будуть вибори в 2025 році? Як можна організувати виборчий процес в умовах війни, як забезпечити голосування переселенців і військових. Які міжнародні приклади: Ізраїль, який воює постійно і регулярно проводить вибори, Велика Британія, яка організувала вибори влітку 1945 року в умовах війни, яка ще не завершилася і голосування військових, розкиданих по всьому світу. Гість — Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії у 2007 – 2018 роках.
Зброя для захисників: як зробити український ОПК сильнішим.
В межах ЛьвівБукФоруму, який триває з 3 до 6 жовтня, відбулася дискусія "Радіо в складні часи", до 100-річчя Українського Радіо. На зв'язку: Наталія Соколенко, ведуча Українського Радіо, модераторка дискусії "Радіо в складні часи"; Юрій Табаченко, виконавчий продюсер Українського Радіо.
Війна на Близькому Сході та в Україні. Вибори у США. Гість — Олександр Мотиль, історик і політолог, професор Ратгерського університету (США), експерт з української політики.
ЗСУ залишили Вугледар: неминучість, прорахунки командування чи зволікання з допомогою союзників? Усе частіше в Україні говорять про "заморозку бойових дій". Які небезпеки такого сценарію для України — аналізує Валентин Бадрак, письменник, публіцист, фахівець у сфері впливу засобів масової інформації, директор неурядової, аналітичної організації "Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння".
Без вільної і незалежної Білорусі завжди буде загроза як для України, так і для Заходу — наголосила лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська в бліц-інтерв’ю Українському Радіо на Варшавському форумі з безпеки, який тривав 1 та 2 жовтня у польській столиці.
Річниця керованої гнучкості курсу гривні. Гість — Сергій Ніколайчук, заступник Голови Національного банку України.
11-й Варшавський безпековий форум, який 1-2 жовтня проходив в столиці Польщі. Спікери: Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України (2014—2016), міністр економіки (2005—2006), міністр закордонних справ (2007), Голова Верховної Ради України (2007—2008); Ірина Красноштан, програмна директорка Міжнароденого центру української перемоги.
Робота над проєктом бюджету на 2025 рік: чи зазнає він великих змін ще до першого читання? Зміни до бюджету-2024: чому виникла ситуація, що грошей не вистачило і чи вдасться їх перекрити за рахунок підвищення податків? Гостя — Леся Забуранна, голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, членкиня фракції партії "Слуга народу".