Достовірна інформація з перевірених джерел
Про ситуацію на фронті у неділю, атаку росіян на мирних мешканців Херсонищини та пропозицію Швейцарії і Сербії щодо можливої зустрічі Трампа та путіна.
Про ситуацію на фронті у неділю, атаку росіян на мирних мешканців Херсонищини та пропозицію Швейцарії і Сербії щодо можливої зустрічі Трампа та путіна.
Санкції проти росії: як дотиснути окупанта. Які обмеження може запровадити Євросоюз та наскільки це ймовірно? Що було б найдієвішим? Чи вдасться санкціям все ж зруйнувати російську економіку в 2025 році? Гість — Владислав Власюк, радник — уповноважений Президента України з питань санкційної політики.
Реєстрація шлюбу у 2025-му: документи, довідки. Для кого передбачений особливий порядок реєстрації шлюбу і як він працює. Гостя — Катерина Власюк, сімейна адвокатка, переговорниця у сфері сімейних конфліктів, авторка книги "Розлучення. Сповідь адвоката".
Двоє людей поранені у Запоріжжі через російську атаку.
На Сумщині - пожежі через запущені росіянами безпілотники.
На території Білорусі наразі немає достатньої кількості російських підрозділів, які могли би загрожувати Україні.
За інформацією Der Spiegel Шольц заблокував новий пакет допомоги Україні на три мільярди євро: що за цим стоїть? Гість — Андрій Городницький, політичний експерт, кандидат філософських наук.
Україна припинила постачання російського газу до Європи але щороку транзитує 14 млн тонн російської нафти. Коли Україна припинить поповняти військову скарбницю кремля. Гість — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.
Росіяни вдарили по Мирнограду на Донеччині.
Мешканці Рівненщини збирають вторсировину, а гроші спрямовують для ЗСУ.
Продовжуємо відслідковувати ситуацію, що сталась минулого року в Чорному морі. Тоді аварія призвела до витоку понад 4 тисяч тон мазуту в воду. Greenpeace стверджував, що це може мати серйозні наслідки для екології. Яка наразі ситуація в морі? Як поширюються плями мазуту та що цьому сприяє? Які наслідки для акваторії це вже має і матиме в майбутньому? Чи досягне пляма одеського узбережжя? Що потрібно зробити аби локалізувати та ліквідувати можливі мазутні забруднення вод та узбережжя? Гість — Віктор Коморін, в.о. директора Науково-дослідної установи "Український науковий центр екології моря", кандидат географічних наук.
Тетяна Пасюга разом з чоловіком Андрієм у Великій Писарівці відкрила "Квіткову майстерню". На початку 2022-го у подружжя були три великі теплиці з хризантемами, почали також вирощувати овочі, які користувалися значним попитом. Все змінила війна. Квіткові магазини і теплиці довелося законсервувати на кілька місяців. Родина Пасюг не виїжджала із села і не кидала улюблену справу. Вони не сподівалися, що квіти матимуть попит у час війни. Але у березні 2023-го посилилися обстріли і всі їхні теплиці були знищені ворогом. У квітні родина переїхала до Сум. На новому місці жінка влаштувалась на роботу флористом, але мрію відродити — свою квіткову справу — не полишала.
"Хвилина класики". Йозеф Гайдн, Симфонія №101 "Годинник" ч. 3. / Антонін Дворжак, Фортепіанний квінтет № 2, част. 1.
У Торецьку на Донеччині російські війська із зайнятих 9-поверхових будинків намагаються обстрілювати позиції Сил Оборони.
Мамині вишиті рушники, бабусині скатертини, старовинні речі побуту – більше двохсот експонатів зібрав житель Білозірʼя на Черкащині Микола Пишний.
Відновлення величі Японії після Другої світової війни: як зруйнованій країні швидко вдалося стати провідною економікою світу? Фактори та вдалі реформи, що допомогли здійснити економічне диво Японії. Як цей досвід може допомогти Україні? Гості: Сергій Корсунський, заслужений економіст України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії 2020—2024 років; Ігор Бураковський, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного університету "Києво-Могилянська академія", голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
Росіяни просуваються на фронті, на якому напрямку - найгарячіше?
Євро та долар - дорожчають, чи збережеться ця тенденція?
Передолімпійський рік: зимовий сезон в самому розпалі, якраз спортсмени завойовують ліцензії на зимову Олімпіаду-2026. Як виступають наші спортсмени в зимових видах спорту, які очікування і перспективи, а також, чи допустять російських спортсменів на зимову Олімпіаду-2026. Гість студії — Костянтин Дульцев, спортивний коментатор Українського Радіо і Радіо "Промінь".
Компанія Meta (Facebook, Instagram) відмовляється від фактчекінгу у своїх соцмережах через нібито його упередженість. Якими будуть наслідки такого кроку і чи не виникне в соцмережах ще більше можливостей для шахраїв, політтехнологів та маніпуляторів? Гість студії — Ігор Розкладай, заступник директора Центру демократії та верховенства права.
Зимові свята з українським "Лускунчиком": мистецький і політичний аспект. Гість студії — Іван Небесний, композитор, автор оригінальної балетної вистави "Лускунчик Гофмана".
Росіяни вночі запускали дрони, є наслідки.
У Швейцарії заявили, готові прийняти зустріч Трампа та путіна.
Підгузки, довкілля та здоров’я дитини: як вони впливають на нас та життя наших дітей? Чи дійсно варто зменшити кількість використання цих речей? Гості: керівниця напряму дитячої гігієни громадської організації "Нуль відходів. Львів" Любов Бокало та педіатр Михайло Клімішин.
Ворог атакує дронами, у Сумах горів будинок, уламки впали на дитячий центр.
На Херсонщині ворог скинув вибухівку з дрона, поранено чоловіка.
Делегація ООН на чолі із заступником генерального секретаря з гуманітарних питань Томом Флетчером вперше відвідала Запоріжжя для оцінки гуманітарної ситуації.
Кількість загиблих через лісові пожежі у штаті Каліфорнія зросла до 24х.
У 2024 році Україна збільшила експорт на 13 %, але 60% українського експорту припало на аграрну продукцію. Що експортувала Україна минулого року, чи не перетворюємося ми на аграрну державу? Гість — Михайло Непран, перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України, член Української ради бізнесу.
Новий вірус HMPV. Що ми про нього знаємо? Чим небезпечний? Кого найчастіше вражає? Які ще віруси наразі панують в Україні? Як від них вберегтись? Гостя — Наталія Виноград, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професорка, докторка медичних наук, експертка МОЗ за фахом епідеміологія, експертка РНБО з біобезпеки.
Що таке "ЛОВКА"? Це — красивий, гарний, смачний. Діалектизми Полтавщини.
Через російську дронову атаку у Запоріжжі двоє поранених.
В Чорне море ворог вивів ракетоносій, що може нести до 4х ракет Калібр.
Україна готова допомогти подолати кризу так званій Придністровській Молдавській Республіці – заявив президент Зеленський.
У Хорватії у другому турі президентських виборів перемагає чинний глава держави Зоран Міланович, відомий проросійською риторикою.
Фільм польського режисера "Смерть Путіна" вийде в український прокат 16 січня.
Російська пропаганда продовжує використовувати різні хитрощі для просування своїх наративів, щоб вплинути на думку західної аудиторії. Одним з таких інструментів є створення популярних англомовних акаунтів у соцмережах, що маскуються під нейтральні сторінки про науку, культуру чи статистику. Однак, серед цікавих дописів приховано прокремлівські меседжі, які формують позитивний образ Росії та применшують роль інших країн, зокрема й України.
Сили ППО на Миколаївщині знищили чотири ворожі дрони, але є наслідки. У Вознесенську пошкоджені будинки.
Через обстріли на Херсонщині минулої доби поранено 10ьох людей.
У війні проти України загинули щонайменше 300 солдатів Північної Кореї - інформує південнокорейська розвідка.
Спроможність України захищатися від ударів з повітря і атаки ЗСУ на нафтобази та НПЗ рф: на що вони впливають і які наслідки цих ударів. Передача Україні французьких винищувачів Mirage 2000-5F: як довго триватиме процес доведення цього авіаційного підрозділу до необхідного рівня боєготовності. Оперативна ситуація на фронті. Гість — Анатолій Храпчинський, виробник засобів радіоелектронної боротьби.
Через атаку російського БпЛА в Антонівці на Херсонщині поранено жінку.
Втрати армії Росії. За минулу добу знешкоджено понад півтори тисячі окупантів.
За минулий тиждень американський долар в Україні подорожчав на 20 копійок.
У Міноборони Німеччини спростували повідомлення ЗМІ про блокування канцлером Шольцем нового пакета допомоги Україні.
З 13 січня польська податкова адміністрація розпочне перевірку міжнародних перевізників. Що саме перевірятимуть, вимоги, як це стосуватиметься українських перевізників. Що таке реєстр RMPD і які наслідки непроходження таких перевірок. Гість — Володимир Балін, віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України.
На Харківщині загинув цивільний через російський обстріл.
Порушення росією міжнародного гуманітарного права щодо військовополонених сьогодні обговорюватимуть в ООН.
Землі Національного ботсаду імені Гришка, що у Києві віддали під забудову. На ситуацію відреагувала громадськість.
Соціальне житло: коли воно може з'явитися в Україні, хто зможе ним скористатися і хто буде власником такого житла. Вартість та умови. Які житлові площі можуть стати "соціальним житлом": це будівництво нових квадратних метрів чи реновація застарілого житла. Гості: Олег Попенко, засновник Спілки споживачів комунальних послуг; Дмитро Макагон, інженер-проєктувальник.
Сотню дронів застосував ворог для нічної атаки, збито 78 БпЛА в межах 12 областей.
На Київщині за даними ОВА унаслідок падіння уламків збитих цілей в одному з населених пунктів пошкоджено 4 приватні будинки, гуртожиток та медичний заклад.
Соціальне житло: коли воно може з'явитися в Україні, хто зможе ним скористатися і хто буде власником такого житла. Вартість та умови. Які житлові площі можуть стати "соціальним житлом": це будівництво нових квадратних метрів чи реновація застарілого житла. Гості: Олег Попенко, засновник Спілки споживачів комунальних послуг; Дмитро Макагон, інженер-проєктувальник.
Сьогодні суд у Львові розглядатиме по суті справу про вбивство мовознавиці і громадської діячки Ірини Фаріон.
У Білорусі тривають військові навчання резервістів. Сили оборони відстежують ситуацію біля кордону, загроз немає.
Гроші зараз і гроші на потім: цілі, плани, мотивація. Заощадження і війна. Гостя — Наталя Бурмістрова, фінансова консультантка.
Біля Верховної Ради розпочалася мирна акція в підтримку полонених.
Україна цього тижня отримає від Литви 4500 дронів загальною вартістю 5 млн євро.
Гроші зараз і гроші на потім: цілі, плани, мотивація. Заощадження і війна. Гостя — Наталя Бурмістрова, фінансова консультантка.
Одна людина дістала поранення у Покровську внаслідок обстрілів РФ Донеччини за добу.
Ймовірна зустріч обраного президента США Дональда Трампа з російським диктатором путіним може нести ризики для України.
Війна за метал. Неодим, празеодим, диспрозій, тербій — чому потреба у рідкоземельних металах так швидко зростає у світі. В яких сферах вони використовуються і які країни мають найбільші поклади. Що має з цього Україна. Чому без такої критичної сировини неможливий так званий зелений перехід? І до чого тут Китай та Гренландія? Гість — Володимир Власюк, директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза", кандидат економічних наук, голова промислового комітету з промислової модернізації Торгово-промислової палати України.
Внаслідок нічної дронової атаки – вранці застосовуються аварійні відключення у Житомирській області.
Пам'ятники – це не лише архітектурні об’єкти, але й символи, що закарбовують історичну пам’ять, формують суспільні настрої та впливають на ідентичність нації. Проте, коли йдеться про монументи окупантам чи диктаторам, питання їхньої долі стає надзвичайно чутливим. Як різні країни вирішували це після воєн і конфліктів? Чи мають такі пам’ятники право на існування, і якщо так, то в якій формі? Гість — Олександр Набока, доктор історичних наук, професор, краєзнавець.
Збільшилася кількість убитих через обстріл Херсона 6 січня.
Уряд спрямував з резервного фонду держбюджету додаткові гроші на реалізацію програми "Зимова єПідтримка".
Криза кадрів чи світова практика? Національна філармонія України відкриває Молодіжну академію. Гість — Михайло Швед, генеральний директор Національної філармонії України.
У Львові розпочали слухати справу про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон.
Біля Верховної Ради зібралися на пікет родичі полонених, яких росія утримує в Алтайському краї.
Як працює українська ГТС після припинення російського транзиту? Чи достатньо в Україні газу для проходження решти опалювального сезону? Яка ситуація із Придністров'ям та що росія там ще може зробити? Гість — Сергій Макогон, генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (2019-2022 рр.)
Правоохоронці затримали жінку, яка готувала дронову атаку росіян по Києву.
Україна готова обміняти полонених військових з Північної Кореї на українських військових, але є умови.
Чому харківські театри сидять без зарплати. І як розв'язати цю проблему. Гості: Сергій Лайков, керівник відділення Національної служби посередництва і примирення в Харківській області та Оксана Дмітрієва, драматургиня, театрознавиця, головна режисерка Харківського державного академічного театру ляльок імені Віктора Афанасьєва.
Донька вбитої мовознавиці Ірини Фаріон вимагає 15 мільйонів гривень моральної компенсації за смерть матері.
Військові фіксують зменшення активності штурмових дій ворога на Харківському напрямку.
В Україні зареєстрували перші ліки на основі медичного канабісу. Вони можуть зʼявитися в українських аптеках уже на початку 2025 року. Кому вони будуть доступні і який перелік захворювань та станів, за яких лікарі зможуть призначати лікування медичним канабісом. І чому у цьому переліку немає ПТСР. Гість — Геннадій Шабас, голова Української асоціації медичного канабісу.
Військові РФ завдали по Сумщині 30 ударів.
Росіяни активізували дроновий терор на Херсонщині.
Виплати від держави родинам загиблих військовослужбовців. Гість — Дмитро Йовдій, адвокат.
Росіяни намагаються закріпитися у малих населених пунктах навколо Покровська.
У Кремлі заявили, що нема ніякої предметної підготовки до зустрічі путіна та Трампа.
Виплати від держави родинам загиблих військовослужбовців. Гість — Дмитро Йовдій, адвокат.
За два кілометри від Куп'янська перебуває російська армія.
Уряд спрямував додаткові кошти на реалізацію програми "Зимова єПідтримка".
Зимові свята з українським "Лускунчиком": мистецький і політичний аспект. Гість студії — Іван Небесний, композитор, автор оригінальної балетної вистави "Лускунчик Гофмана".
Хто такі "КОБІТА" і "БАТЯР". Кобіта — це жінка, батяр — це хуліган, гультяй. Діалектизми Львівщини.
Панама і Панамський канал. Чому США наважилися на вторгнення до цієї країни 1989 року? Якої є регіональна політика Сполучених Штатів щодо своїх південних сусідів? Говоримо про це з кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерткою Ради зовнішньої політики "Українська призма" Наталею Шевченко.
Панама і Панамський канал. Чому США наважилися на вторгнення до цієї країни 1989 року? Якої є регіональна політика Сполучених Штатів щодо своїх південних сусідів? Говоримо про це з кандидаткою історичних наук, доценткою кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, експерткою Ради зовнішньої політики "Українська призма" Наталею Шевченко.
Американське видання Politico опублікувало список ймовірних "чорних лебедів" 2025 року: нова масштабна епідемія, альянс Дональда Трампа та лідера Китаю Сі Цзіньпіна, повалення режиму Олександра Лукашенка і дещо інше. Гість — Віктор Бобиренко, політолог, експерт Бюро аналізу політики.
Як розвʼязують проблеми з паркуванням у Києві. Гість — Сергій Дубенко, заступник директора Департаменту - начальник управління (інспекції) з паркування.
Добровільне повернення СЗЧ, реабілітація ветеранів, державна політика щодо окупованих територій. Гостя — Ірина Верещук, заступниця керівника Офісу Президента України.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Російська пропаганда продовжує використовувати різні хитрощі для просування своїх наративів, щоб вплинути на думку західної аудиторії. Одним з таких інструментів є створення популярних англомовних акаунтів у соцмережах, що маскуються під нейтральні сторінки про науку, культуру чи статистику. Однак, серед цікавих дописів приховано прокремлівські меседжі, які формують позитивний образ Росії та применшують роль інших країн, зокрема й України.
Зустріч "великої європейської п'ятірки". У Варшаві сьогодні відбулася зустріч міністрів оборони Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії. До заходу в режимі телеконференції приєднався Міністр оборони України Рустем Умєров. Чим особлива ця зустріч, про що йшлося? Чому саме такий формат учасників? Гість — Ігор Чаленко, голова Центру аналізу та стратегій.
Україна припинила постачання російського газу до Європи але щороку транзитує 14 млн тонн російської нафти. Коли Україна припинить поповняти військову скарбницю кремля. Гість — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Продовжуємо відслідковувати ситуацію, що сталась минулого року в Чорному морі. Тоді аварія призвела до витоку понад 4 тисяч тон мазуту в воду. Greenpeace стверджував, що це може мати серйозні наслідки для екології. Яка наразі ситуація в морі? Як поширюються плями мазуту та що цьому сприяє? Які наслідки для акваторії це вже має і матиме в майбутньому? Чи досягне пляма одеського узбережжя? Що потрібно зробити аби локалізувати та ліквідувати можливі мазутні забруднення вод та узбережжя? Гість — Віктор Коморін, в.о. директора Науково-дослідної установи "Український науковий центр екології моря", кандидат географічних наук.
Відновлення величі Японії після Другої світової війни: як зруйнованій країні швидко вдалося стати провідною економікою світу? Фактори та вдалі реформи, що допомогли здійснити економічне диво Японії. Як цей досвід може допомогти Україні? Гості: Сергій Корсунський, заслужений економіст України, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії 2020-2024 років; Ігор Бураковський, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Національного університету "Києво-Могилянська академія", голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.
З 2015 року у Луцьку запроваджено Бюджет участі — ініціатива, яка долучає мешканців до розподілу бюджету і вирішення певних локальних проблем. У час повномасштабного вторгнення Бюджет участі має назву 4.5.0 і спрямований на допомогу військовим та вирішення безпекових проблем громади. Як луцькі волонтери залучають кошти на плетіння сіток завдяки цьому інструменту громадської участі досліджувала журналістка Волинської редакції Українського Радіо Ольга Шарута.
Соціальне житло: коли воно може з'явитися в Україні, хто зможе ним скористатися і хто буде власником такого житла. Вартість та умови. Які житлові площі можуть стати "соціальним житлом": це будівництво нових квадратних метрів чи реновація застарілого житла. Гості: Олег Попенко, засновник Спілки споживачів комунальних послуг; Дмитро Макагон, інженер-проєктувальник.
Політичні підсумки тижня. Про що вдалось домовитись Володимиру Зеленському та Джозефу Байдену під час тривалої розмови. Коли може відбутись зустріч Дональда Трампа та путіна? Чи вплинуть масштабні пожежі в Каліфорнії на підтримку України? Гість — Максим Розумний, доктор політичних наук, головний редактор Gazeta.ua.
Українські військові взяли в полон двох поранених північнокорейських солдатів у Курській області росії. Двом чоловікам надають "необхідну медичну допомогу". Вони перебувають під вартою СБУ в Києві.
Україна припинила постачання російського газу до Європи але щороку транзитує 14 млн тонн російської нафти. Коли Україна припинить поповняти військову скарбницю кремля. Гість — Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова.
За інформацією Der Spiegel Шольц заблокував новий пакет допомоги Україні на три мільярди євро: що за цим стоїть? Гість — Андрій Городницький, політичний експерт, кандидат філософських наук.
Законодавча активність: другий "турборежим у Раді та "підвішені" закони Зеленського. Гість — Олександр Саліженко, парламенський аналітик громадського руху "Чесно".
Як працює українська ГТС після припинення російського транзиту? Чи достатньо в Україні газу для проходження решти опалювального сезону? Яка ситуація із Придністров'ям та що росія там ще може зробити? Гість — Сергій Макогон, генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (2019-2022 рр.)
Добудова енергооб'єктів в умовах війни: чому це призводить до конфліктів у ВР? Про пріоритети енергетиків в умовах війни: що для України краще - на які енергообєкти робити ставку: нові АЕС чи можливо альтернативні джерела? Гість — Юрій Корольчук, експерт Інституту енергетичних стратегій.
Підсумуємо вчорашній візит Зеленського до Європи: "Рамштайн", плани з подальшої підтримки України та зустріч із Мелоні. Гість — Олександр Леонов, виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень "Пента".
Парламент і початок року. Готовність до системної роботи. Робота над помилками. Чи є усвідомлення термінового перезавантаження? Гість — Олексій Кошель, генеральний директор ВГО "Комітет виборців України", політолог.
Словом 2024 року за версією словника української сучасної мови та сленгу "Мислово" став неологізм — бусифікація. Про які соціально-психологічні реакції це свідчить, як це позначається на нашому суспільстві загалом, чому майже всі слова претенденти на "звання слово року" пов'язані так чи інакше із повномасштабним вторгненням. Що з цим робити? Чи несе це якісь загрози? Гостя — Зоя Гаркавенко, соціальна психологиня, керівниця Академії професійного розвитку, кандидатка психологічних наук.