Нині технології змінюються так швидко, що чи не головним завданням журналіста є встигати їх вивчати та впроваджувати. Але в 60-70 роках професія журналіста була значно романтичнішою: замість телефона в руках — 6-кілограмовий "Репортер", а замість комп'ютера — кілометри плівки і ножиці. Чим жили працівники Українського Радіо, як готували програми і в які пригоди втрапляли?
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Останнім часом ми чули повідомлення правоохоронців про затримання зловмисників, що підпалюють автівки українських військових. Про так званий "Рух опору" проросійських партизанів в Україні, які начебто протистоять київському режиму.
Останнім часом ми чули повідомлення правоохоронців про затримання зловмисників, що підпалюють автівки українських військових. Про так званий "Рух опору" проросійських партизанів в Україні, які начебто протистоять київському режиму.
Російська пропаганда використовує комп’ютерні ігри для просування своїх пропагандистських наративів. Наприклад, у сучасних інтернет-іграх можна зустріти виправдання агресії проти України та культивування імперського світогляду.
Російські пабліки у соцмережах почали писати про те, що начебто російська мова знову стала популярною в Україні. Пишуть, що популярність російської поступово зростає, і це начебто підтверджують неназвані "статистичні дані".
Російські ЗМІ знову почали активно поширювати дезінформаційний наратив про те, як українські військові начебто силоміць відбирають дітей у батьків для евакуації із лінії фронту. За версією російської пропаганди, евакуюють дітей з лінії фронту для того, аби "віддати їх": або педофілам, або на органи.
Після оголошення Урядом цьогорічної "Великої приватизації" проросійські телеграм-канали наповнилися повідомленнями про те, що начебто Україну "по шматках розпродують заокеанським господарям". Росіяни пишуть, що сотні підприємств, мільйони гектарів української землі, а також промислові та енергетичні гіганти нібито "віддадуть в руки іноземців".
Короткі емоційні відео, які зображають нібито страждання людей від війни. Російські пропагандисти поширюють фейкові відео в соціальних мережах для розмиття реальності, підриву довіри до фактів та джерела інформації.
Три фейкові застосунки "Резерв+" виявило Міністерство оборони України.
Фейки та ІПСО про несправедливі відключення електроенергії.
Російські пропагандисти поширюють фейки про нібито "навалу" отруйних павуків в Україні.
Ворожа пропаганда у пострадянських країнах, зокрема на території держав Люблінського трикутника.