war

Про Українське радіо

Українське радіо – радіоплатформа Суспільного мовника України Національної суспільної телерадіокомпанії, найстаріше радіо країни. 

16 листопада 1924 о 19:00 в Харкові вийшла в ефір перша вітчизняна радіопередача. З гучномовців пролунало: "Алло, алло, алло! Говорить Харків, говорить Харків, говорить Харків!".

Десять років Українське радіо мовило з Харкова. До Києва воно переїхало в 1934 році, коли місто стало столицею.

У роки Другої світової війни Українське радіо жодного разу не припиняло свою роботу. Спершу довелося повернутися до Харкова, потім — до Сталінграда, згодом до Саратова, звідки велися регулярні передачі українською мовою.

Будівництво київського телерадіоцентру на Хрещатику, 26 розпочалося 1949 року. Причому, це був перший телерадіоцентр повністю оснащений вітчизняним обладнанням.

6 листопада 1951-го з тамтешніх студій вийшла перша передача, трансляція якої стала можливою завдяки високій залізній телевежі, збудованій поряд з будинком. 

 Українське радіо мовить на трьох каналах: Першому – розмовному новинному суспільно-політичному, Другому – молодіжному музично-розмовному Радіо Промінь, Третьому – мистецько-просвітницькому Радіо Культура та має редакції програм англійською, німецькою, румунською та російською мовами.

Українське радіо має п’ять творчих колективів:

1. Заслужений академічний симфонічний оркестр на чолі з художнім керівником та головним диригентом Володимиром Шейко,

2. Оркестр народної та популярної музики з художнім керівником і головним диригентом колективу - Михайлом Пікульським,

3. Академічний хор імені П. Майбороди – художній керівник, заслужена артистка України Юлія Ткач,

4. Великий дитячий хор

5. Тріо бандуристок Українського радіо у складі народної артистки України Тетяни Маломуж, заслуженої артистки України Ольги Черній та артистки Катерини Коврик.Нині передачі Українського радіо транслюються на трьох каналах. 

Також Українське радіо має потужний художній фонд – понад сто тисяч фонограм, які стали вагомою складовою національного культурного надбання.

Сьогодні, будучи Суспільним мовленням, Українське радіо має програми для різноманітної аудиторії. Це і суспільно-політичні шоу, антикорупційні програми, з військовою, екологічною, економічною, соціальною тематикою, музичні програми, освітньо-пізнавальні, радіоспектаклі для дітей, підлітків, дорослих та пенсіонерів.

Постійно збільшується кількість FM-частот суспільного мовника. Це дозволяє забезпечувати якісною, неупередженою, достовірною та оперативною інформацією всю Україну.

Робота команди Українського радіо спрямована на задоволення інформаційних потреб усього суспільства. Ми формує порядок денний і задаємо тон розмови. Нам довіряють і поважають.

Слухайте! Аналізуйте! Думайте! Робіть власні висновки!